تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1397
26 مه 2018
12 رﻣﻀﺎن 1439

شرکت نفت سوکار آذربایجان

 شرکت نفت سوکار آذربایجان 

شرکت نفت سوکار آذربایجان در خیابان حیدر علی اف، بزرگراهی که فرودگاه را به مرکز شهر متصل میکند واقع شده است. ساخت و ساز این برج زیبا از سال 2010 آغاز شد و در سال 2016 به اتمام رسید. ارتفاع ساختمان 209 مترمی باشد و دارای 24 طبقه با دو طبقه در زیر زمین میباشد.

برج شرکت دولتی نفت آذربایجان در زمینی به مساحت 12000 مترمربع پوشش داده شده و 100000 متر مربع زیر بنای ساختمان است. این ساختمان توسط شر کت معماری و شهرسازی کره ای هریم -heerim طراحی و به اجرا درآمده است. سبک معماری ساختمان اکسپرسیونیزم می باشد این ساختمان از شرایط ایمنی فوق العاده و مدرنی نیز بر خوردار می باشد به صورتی که در مقابل باد با سرعت 190 کیلومتر در ساعت مقاوم است و نیز ایمن سازی ساختمان در برار زلزله تا 9 ریشتر انجام شده است.

دفتر مرکزی این ساختمان دارای یک فضای اداری ،سالن کنفرانس،و امکانات ورزشی ، مهمانخانه و... میباشد مصالح بکار برده شده به صورت ترکیبی از دیواره های بتنی همراه فولاد می باشد. از لحاظ معماری ظاهری این برج خاص و متفاوت به نظر می رسد .

قسمت بالایی برج به صورتی طراحی شده که انگار سر برج به دوقسمت جداگانه تقسیم می شود. و یکی کوتاه تر و با انحنای بیشتر سر خود را رو ی سینه ی برج دیگری قرار داده و برج دوم بلندتر ایستاده و محکمتر به نظر می رسد . این برج نیز یکی از نماد های کشور آذربایجان بحساب می آید همانند برج های شعله و یکی از شاهکار های معماری این کشورمحسوب می شود

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

 

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

1 کامنت

  • آذر09
    1395
    مهدی: نفت باکو,
    من این برج رو دیدم با نور پردازیش عاااااااااااالیه

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter