تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

06 اردیبهشت 1397
26 آوریل 2018
11 ﺷﻌﺒﺎن 1439

مهم ترین اکتشافات باستان‌ شناسی جهان در سال 2016 | قسمت هفتم

مهم ترین اکتشافات باستان‌ شناسی جهان در سال 2016 | قسمت هفتم

مهم ترین اکتشافات باستان‌ شناسی جهان در سال 2016 | قسمت هفتم : کفش‌‌های منطقه ویندولاندا

حدود 1800 سال پیش، ارتش رومی‌ها یکی از کوچک‌ترین اما قدرتمندترین دژ نظامی را از نظر دفاعی در منطقه «ویندولاندا» احداث کردند که در حال حاضر یکی از بخش‌های مرزهای امپراتوری میراث جهانی رومی‌ها به شمار می‌رود.

مسافرنامه

این پادگان نظامی کوچک از چند صد سرباز و خانواده‌های آنها تشکیل می‌شد که وقتی آن سوی دیوارهای دژ میان قبایل انگلیسی و نیروهای رومی جنگ درمی‌گرفت، در پشت مجموعه‌ای از خندق‌های بزرگ و باروهای ساخته‌شده پناه می‌گرفتند.

پس از پایان جنگ، نیروها و وابستگان آنها از دژ بیرون آمدند و هر چه را نمی‌توانستند با خود حمل کنند، داخل خندق پرتاب می‌کردند.

مسافرنامه

در سال 2016 باستان‌شناسان «ویندولاندا» این خندق را کشف کردند و محفظه‌ای را یافتند که مملو از اسکلت‌های سگ و گربه و همچنین 421 کفش چرمی رومی بود.

چکمه‌های بچگانه، کفش‌های کودکان کم سن و سال، چکمه‌های زنانه و مردان و کفشهای مخصوص خانه و بیرون از خانه در میان این کفش‌ها به دست آمده بود.

مسافرنامه

این کشف مهم باستان‌ شناسی نشان می‌دهد که به طور متوسط هر فرد بیش از یک کفش داشته است. اندازه این کفش‌ها عجیب است و تنوع آن در منطقه «ویندولاندا» که بیشترین کفش‌های رومی را در محدوده امپراتوری رومی‌ها تولید می‌کرد، زیاد بود.

این کفش‌ها متعلق به سال212 میلادی می باشند که سبک و ظاهر زیبایی داشتند.

این کفش‌ها به خوبی در این 2000 سال نگهداری شده‌اند.

مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter