تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

04 ژوئن 1397
25 2018
12 ﺷﻮال 1439

نکاتی برای کاهش مضرات امواج موبایل | قسمت دوم

نکاتی برای کاهش مضرات امواج موبایل | قسمت دوم

در این مطلب مسافرنامه به ادامه ارائه نکات برای کاهش مضرات امواج موبایل برای شما همراهان همیشگی می پردازد.

گوشی موبایل را داخل پوشش‌های فلزی قرار ندهید

مسافرنامه

محفظه‌های فلزی همانند یک گیرنده قدرتمند عمل کرده و تاثیرات مخرب امواج تلفن همراه را چند برابر می‌کنند. گفتنی است استفاده از تلفن همراه در کنار تخت بیماران، تجهیزات پزشکی و پمپ بنزین نیز خطرناک است و نباید در این مکان‌ها از گوشی موبایل استفاده کرد.

میزان اس ای آر موبایل (میزان جذب اشعه برای بدن) را کنترل کنید

مسافرنامه

برای کاهش مضرات امواج موبایل ، حتما هنگام خرید یک موبایل و یا تبلت، به نرخ اس ای آر آن که توسط شرکت سازنده به صورت یک عدد بر روی جعبه درج شده توجه کنید. این عدد بیان می کند هنگام استفاده از تلفن همراه، چه مقدار از امواج جذب بدن شما می‌شودSAR در واقع به میزان جذب اشعه موبایل توسط بدن و بافت زنده اشاره می‌کند. هرچه میزان این نرخ پایین‌تر باشد، خرید آن محصول بیشتر توصیه می‌شود.

از آنتی‌اکسیدان‌ها استفاده کنید

مسافرنامه

آنتی‌اکسیدان‌ها، که از پیری و فرسودگی بدن انسان جلوگیری می‌کنند، خیلی سریع توسط امواج موبایل از بین می‌روند. از آنجایی که از امواج موبایل گریزی نیست و آن‌ها در همه جا وجود دارند، پس بهتر است تا می‌توانید آنتی‌اکسیدان‌ها را در برنامه غذایی خود جای دهید.

جلوی آنتن موبایل را نپوشانید

مسافرنامه

با مسدود کردن آنتن تلفن همراه حین استفاده، میزان پرتوهای جذب شده توسط مغز افزایش پیدا می‌کند. با این کار، کارایی گوشی موبایل کاهش یافته و در ادامه مجبور به استفاده از نیروی بیشتری برای ایجاد کیفیت بهتر می‌شود و در نتیجه پرتوهای بیشتری را منتشر می‌کند.

در زمان عدم استفاده، گوشی موبایل را از خود دور کنید

مسافرنامه

محققین معتقدند تشعشعات گوشی موبایل به عنوان یک دریافت‌کننده امواج، تا شعاع یک متری در اوج خود قرار دارد. نیازی نیست تا در منزل و محل کار، گوشی را به خود بچسبانید! ترجیحا بعد از افزایش صدای زنگ برای از دست ندادن تماس‌های دریافتی، گوشی را از خود دور کنید.

از حالت آفلاین استفاده کنید

مسافرنامه

بسیاری از کاربران عادت دارند تا در زمان خواب، گوشی موبایل را بالای سرشان قرار دهند. از آنجایی که انسان به طور متوسط یک سوم روز را خواب است، با یک فاجعه روبه‌رو هستیم! کاربر حدود هشت ساعت یک دریافت‌کننده امواج الکترومغناطیس را نزدیک به مغز خود قرار می‌دهد که اصلا عاقلانه نیست. از آنجایی که اغلب کاربران از گوشی های خود به عنوان ساعت هشدار برای بیدارشدن در صبح استفاده می‌کنند، توصیه این است که برای کاهش مضرات امواج موبایل ، شب‌ها گوشی را بعد از قراردادن بر روی حالت آفلاین بالای سر خود قرار دهید. همچنین در دیگر زمان‌های عدم نیاز به برقراری تماس، ارسال پیام و یا اتصال به اینترنت، استفاده از حالت آفلاین را فراموش نکنید.

گوشی‌های موبایل را از خانم‌های باردار دور نگه دارید

مسافرنامه

از آنجایی که بدن جنین از بافت تشکیل شده است، میزان جذب امواج الکترومغناطیس توسط آن فوق‌العاده زیاد است. تمامی محققان بر این عقیده‌اند زنانی که در طول 9 ماه بارداری خود از امواج موبایل دوری نمی‌کنند، بیماری های مادرزادی گوناگونی را برای فرزند آینده خود رقم می‌‎زنند. پزشکان، همواره درباره دوری از امواج موبایل به خانم‌های باردار هشدار می‌دهند.

در وسیله نقلیه از گوشی موبایل استفاده نکنید

مسافرنامه

فراموش نکنید حین حرکت، به دلیل جابه‌جایی دریافت‌کننده و تلاش بیشتر آن برای برقراری ارتباط با ایستگاه پایه (آنتن‌های اپراتورها)، میزان تشعشعات مضر افزایش پیدا می‌کنند. از طرفی دیگر، به دلیل دیواره‌های خودرو، امواج درون خودرو محبوس شده و نرخ جذب امواج افزایش پیدا می‌کند.استفاده از گوشی موبایل حین رانندگی به صورت طولانی مدت، سبب بروز سردرد، سرگیجه، اختلال در هشیاری و کاهش زمان واکنش راننده می‌شود.

از آنتن‌های BTS دوری کنید

مسافرنامه

تمامی صحبت ما پیرامون مضرات امواج الکترومغناطیسی شبکه‌های موبایل است، اما این امواج از کجا می‌آیند؟ برای دریافت امواج از شبکه‌های ارتباطی و ارسال آن به گوشی های موبایل، نیاز است تا اپراتورها آنتن‌هایی را با نام (BTS = Base Tranceiver Station) در سراسر شهر نصب کنند. قرار گرفتن در نزدیکی آنتن‌‎های BTS به مدت زیاد و به صورت دائمی، به طور قطع مشکلاتی اعم از افزایش فشار خون، مشکلات عصبی، نوسان در تعداد ضربان قلب و دیگر مشکلات را سبب خواهد شد. بسیاری از دانشمندان درباره مضرات تشعشعات حاصل از آنتن‌های BTS اتفاق نظر داشته و معتقدند قرار گرفتن بیش از حد در نزدیکی آن‌ها، باعث ناباروری و سرطان می‌شود. بدیهی است برای کاهش مضرات امواج موبایل ، باید از منبع تولید آن دوری کنید. 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

 

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter