تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

26 آبان 1397
17 نوامبر 2018
9 رﺑﯿﻊ اﻻول 1440

اپراتور تلفن همراه مالزی

اپراتور تلفن همراه مالزی

مهمترین شرکت های اپراتور تلفن همراه مالزی یو موبایل، سلکام ، دیجی و مکزیس می باشند.

گردشگرانی که وارد کشور مالزی می شوند در بدو ورود به فرودگاه بین المللی کوالالامپور به راحتی قادر خواهند بود از فروشگاه های مختلف که در سالن های اصلی قرار دارند با ارائه پاسپورت سیم کارت موبایل تهیه نمایند.

قیمت سیم کارت موبایل در سراسر مالزی به طور معمول ۱۰ رینگیت می باشد که این سیم کارت ۴ رینگیت نیز شارژ اولیه دارد.

مسافرنامه

استفاده از تمامی سیم کارت های خریداری شده از فروشگاه ها تنها پس از ثبت مشخصات کاربر امکان پذیر خواهد بود که در این مورد بهتر است تا از فروشنده ی سیم کارت بخواهید تا مراحل فعال سازی سیم کارت را که اصطلاحا به آن رجیستر کردن نیز می گویند برای شما انجام دهد.

در زمان فعال سازی سیم کارت از فروشنده بخواهید تا زبان کاربری سیم کارت را از حالت پیش فرض که زبان مالایی است به زبان انگلیسی تغییر دهد تا بعدا در استفاده از سیم کارت با مشکل مواجه نشوید. 

مسافرنامه

مثلا درمورد سیم کارت مکزیس، پس از قراردادن سیم کارت در موبایل، عدد ۱۲۲ را شماره گیری کرده و عدد ۲ را برای تنظیم زبان انگلیسی انتخاب می نمایید و سپس سیم کارت شما فعال خواهد شد. نکته اینکه در مالزی سیم کارت مکزیس رابا نام هات لینک نیز می شناسند.

برای استعلام شارژ موبایل سیم کارت مکزیس : *122# را شماره گیری نمائید.

برای خرید کارت شارژ نیز اغلب تمام فروشگاه های سراسر مالزی شارژ تلفن همراه دارند که در کارت شارژ های ۵، ۱۰، ۲۰ و ۱۰۰ رینگیتی عرضه می شوند.بر روی کارت شارژ نیز اطلاعات نحوه شارژ کردن نوشته شده است.

نکته جالب اینکه برای خرید کارت شارژ دقیقا همان مبلغ را پرداخت می نمایید و به همان مبلغ نیز شارژ دارد مثلا برای خرید کارت شارژ ۱۰ رینگیتی، ۱۰ رینگیت پرداخت نموده و ۱۰ رینگیت موجودی کارت شارژ است.

مسافرنامه

هزینه تماس موبایل با موبایل یا تلفن ثابت در مالزی برای هر دقیقه ۳۳ سنت می باشد و پس از هر مکالمه تلفنی پیامکی حاوی میزان شارژ استفاده شده برای مکالمه و میزان شارژ باقیمانده برایتان ارسال می شود.

هزینه تماس مستقیم با ایران نیز تقریبا هر دقیقه ای ۲.۵ رینگیت می باشد که ما پیشنهاد می کنیم با موبایلتان مستقیم با ایران تماس نگیرید بلکه از کارتهای تماس با ایران که در همه فروشگاه موجود می باشند استفاده کنید در این صورت با خرید یک کارت ۱۰ رینگیتی می توانید حدود ۲۰ دقیقه با موبایل ایران و حدود ۲۵ تا ۳۰ دقیقه با تلفن ثابت در ایران مکالمه داشته باشید. 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است. 

   مسافرنامه

 

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter