تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : گرجستان / پل صلح

پل صلح

پل صلح (The bridge of peace Georgia)

 

پل صلح در شهر تفلیس پايتخت گرجستان و بر فراز رودخانه کورا واقع است . شورای شهر تفلیس در اوایل سال ۲۰۱۰ سفارش ساخت اين پل را به یک طراح و آرشیتکت برجسته ایتالیایی به نام Michele De Lucchi داد و هدف از ايجاد اين پل زيباي 150 متري اتصال بخش‌های قدیمی و جدید تفلیس بود.
پل صلح تفليس که یکی از برترین دیدنیها و از جاذبه های گردشگری مهم تفلیس است در 6 مي 2010 طي يک مراسم رسمي افتتاح گرديد. طراحی این پل برگرفته از يک حیوان دریایی است و با پوسته شیشه‌اي و فولادی منحصربفرد خود برای نمایش پیشرفت شهر تفليس بنا شده است. .تاج شیشه ای پل صلح، با هزاران LED نوری لرزان تزيين گشته و منظره‌اي زيبا را درشب بوجود مي‌آورد.
پل صلح تنها برای عبور و مرور پیاده‌ها در نظر گرفته شده و در انتهای آن پارکی زیبا قرار دارد که در اين پارک زيبا فواره‌هاي آب و يک مجسمه بزرگ پيانو قرار دارد که تماشاي رقص زيباي فواره‌ها با موسيقي کلاسيک در اين پارک و عکاسي با پيانوي بزرگ خالي از لطف نخواهد بود .در بالای پل نمایی زیبا از دو طرف آن خواهید ديد در يک سمت روی تپه مجسمه کارتلیس ددا و روی تپه دیگر کلیسای جامع سامِبا و محل اقامت نخست وزیر و در تپه‌ای دیگر کلیسای ناریکالا و چرخ و فلک دیده میشود.
 

 کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه تنها باذکر منبع بلامانع میباشد.


   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter