تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1397
26 مه 2018
12 رﻣﻀﺎن 1439
شما اینجا هستید : تایلند / معبد وات آرون | Wat Arun

معبد وات آرون | Wat Arun

معبد وات آرون | Wat Arun

معبد وات آرون یا معبد سپیده دم از برترین جاذبه های گردشگری شهر بانکوک است که در محله وات چائنگ (Wat Chaeng) در غرب رودخانه چائوفرایا واقع شده است.

مسافرنامه

معبد وات فو (Wat Pho) درست در مقابل معبد وات آرون قرار دارد و رفتن از معبد وات آرون به معبد وات فو، با گذر از رودخانه چائوفرایا به وسیله قایق هایی که در اسکله سافان تاکسین قرار دارند و پیاده شدن در اسکله شماره ۸ امکان پذیر خواهد بود.

وجود معبد وات آرون، معبد وات فو و رودخانه چائوفرایا در کنار یکدیگر، چشم اندازی بی نظیر فراهم نموده و این منطقه را به منطقه ای منحصر بفرد تبدیل نموده است.

مسافرنامه

وجه تسمیه و تاریخچه معبد برمیگردد به سال 1768 که پادشاه تاکسین در هنگام تمام شدن طلوع خورشید، بعد از مبارزه با آیوتایا به این معبد می آید، زمان ورود او به این معبد در هنگام اتمام طلوع خورشید بوده است، او بعد ها اسم این معبد را به وات چانگ-معبد سپیده دم تغییر داد، تا قبل از تغییر پایتخت و انتقال کاخ بزرگ، این معبد حاوی مجسمه های بوداها و مجسمه زمردین بوده است.

مسافرنامه

در بین سال های 1824 تا 1851 در زمان سلطنت رامای سوم، علاوه بر گسترش فضای معبد، مناره های آن توسط کاشی های چینی، مرمت شد تا در هنگام طلوع و غروب خورشید، تابندگی بسیار زیادی را به این معبد بدهد.وات آرون هم اکنون یکی از مهمترین جاذبه های توریستی بانکوک است که گردشگران زیادی را روزانه به سمت خود جذب می کند.

از دیگر ویژگیهای معبد وات آرون معماری منحصر بفرد آن است; برجی بلند و کشیده در مرکز با ۴ مناره کوچکتر در اطراف به سبک معماری سلسله خمر است.

مسافرنامه

ارتفاع برج ۷۹ متر می باشد که با کاشی های سرامیکی و موزائیک های چینی و رنگارنگ ترئین شده است، به طوریکه این معبد تمام رنگ، زیبایی خیره کننده ای را برای بینندگانش به ارمغان می آورد. در چهار گوشه بیرونی برج، مناره‌هایی که هر کدام حامل مجسمه فرا پای، خدای بادها هستند، قرار دارند.

در قسمت ورودی ساختمان معبد یک جفت مجسمه غول مرموز، مشابه مجسمه‌های ۱۲ غول در قصر بزرگ وجود دارد که نقش حفاظتی دارند.

برج مرکزی و ۴ مناره همراهش در واقع نمادی زمینی از ۳۳ بهشت آسمانی‌ اند.

مسافرنامه

اگر از پله‌های با شیب بالای برج اصلی بالا بروید، منظره شگرفی از رودخانه چائوفرایا خواهید داشت. این پله ها با شیب تند به دو تراس می رسند که پایه ساختمان برج اصلی را شکل می دهند .

عمارت‌های موجود در طبقه اول شامل مجسمه‌های گرانبهایی از بودا در مهم‌ترین مراحل زندگی‌اش می‌شود. در تراس دوم، چهار مجسمه از خدای هندو ایندرا یا اراوان و فیل سی و سه سر محافظش دیده می‌شوند.

مسافرنامه

اکثر مردم بر این باورند که تصویر اصلی بودا درون معبد، توسط خود شخص شاه راما دوم کشیده شده اما نقاشی‌های دیواری متعلق به دوره سلطنت شاه راما پنجم است.

مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter