تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

25 آذر 1397
16 دسامبر 2018
8 رﺑﯿﻊ اﻟﺜﺎﻧﯽ 1440

اوبر نخستین تاکسی پرنده

Uber | اوبر، نخستین تاکسی پرنده

نمونه اولیه تاکسی پرنده اوبر (Uber) در همکاری با شرکت ویرجینیایی Aurora Flight Sciences ساخته شده است و پرواز آزمایشی آن با موفقیت انجام شد.

در نوامبر سال گذشته میلادی اخبار ی درباره تصمیم بزرگ اوبر برای افزودن تاکسی های پرنده به سیستم حمل و نقل این شرکت شنیدیم. در آن زمان، هیچ ایده‌ای درباره ظاهر تاکسی پرنده اوبر نداشتیم. طی چند روز اخیر این شرکت اعلام کرد در همکاری با شرکت ویرجینیایی Aurora Flight Sciences به عنوان شریک تجاری جدید خود، یک خودروی پرنده با قابلیت نشستن و بلند شدن به صورت عمودی طراحی کرده است.

مسافرنامه

اکنون نمونه اولیه تاکسی پرنده اوبر در دسترس بوده و می‌توان ظاهر نهایی تاکسی‌های آینده این شرکت را پیش‌بینی کرد. نمونه اولیه تاکسی پرنده اوبر با ترکیب چندین پروژه پیشین شرکت Aurora Flight Sciences خلق شده، پروژه‌هایی که در هر کدام تکنولوژی‌های مختلفی به کار رفته است. به عنوان نمونه، باتری سیستم نیروی محرکه الکتریکی نمونه اولیه تاکسی پرنده اوبر از هواپیمای فوق‌العاده خاص X-plane که توسط دارپا طراحی و توسعه پیدا کرده مشتق شده است. همچنین برای پیاده‌سازی سیستم هدایت پرواز مستقل این وسیله از هواپیمای Centaur ساخت دست شرکت Aurora Flight Sciences الهام گرفته شده است.

در نمونه اولیه تاکسی پرنده اوبر ، که دو سرنشین را در خود جای می‌دهد، شاهد به کار رفتن هشت پروانه به صورت افقی هستیم که برخاستن و نشستن هواپیما به صورت عمودی توسط آن‌ها ممکن می‌شود. هچنین یک پره عمودی در انتهای وسیله به کار رفته و سبب می‌شود پس از بلند شدن این خودرو از روی زمین، خیلی سریع حالت پرواز خود را تغییر داده و به صورت افقی رو به جلو حرکت کند.

پرواز آزمایشی تاکسی پرنده اوبر در تاریخ بیستم آپریل (سی و یکم فروردین ماه) انجام گرفت و با موفقیت همراه بود.

مسافرنامه

پس از تست تاکسی پرنده اوبر و موفقیت‌آمیز بودن این پروژه، قرار است تا شرکت Aurora Flight Sciences پنجاه عدد از این وسایل نقلیه را تا سال 2020 در اختیار اوبر قرار دهد. ایده نهایی، صدا زدن یکی از این تاکسی تنها با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه است.

با این کار، شاهد یک تحول اساسی در سبک حمل و نقل شهری خواهیم بود.

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter