تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

06 فروردین 1398
26 مارس 2019
20 رﺟﺐ 1440
شما اینجا هستید : تایلند / پوکت | Phuket

پوکت | Phuket

پوکت | Phuket

پوکت (Phuket ) بزرگترین جزیره کشور تایلند در دریای آندامان و یکی از استان های جنوبی این کشور می باشد که ۳۲ جزیره کوچکتر نیز در سواحل آن وجود دارد.

مسافرنامه

پوکت با ۵۷۶ کیلومتر مربع مساحت، دومین استان کوچک تایلند است.

پوکت در ادوار تاریخ از مسیرهای عمده تجارت بین هند و چین بود و ثروتش را مدیون منابع قلع و لاستیکش بود و در حال حاضر نیز درآمد عمده شهر حاصل از گردشگری می باشد.

مسافرنامه

جمعیت پوکت طبق سرشماری سال ۲۰۱۰، ۵۲۵۷۰۹ می باشد که بالاترین نرخ رشد در میان تمام استان های کشور طی ده سال اخیر با نرخ رشد ۷/۴ درصد در سال است.

حدود ۷۰ درصد از منطقه پوکت توسط کوه پوشیده شده و ۳۰ درصد باقیمانده را بخش های مرکزی و شرقی این جزیره تشکیل می دهند.شایان ذکر است که هیچ رودخانه بزرگی در این شهر وجود ندارد.

مسافرنامه

محبوب ترین منطقه توریستی در پوکت، سواحل غربی پوکت می باشد.

آب و هوای پوکت، موسمی است و میانگین بارش سالانه آن ۲۲۰۰ میلی متر است.

استخراج قلع اصلی ترین منبع درآمد پوکت از قرن ۱۶ تا به امروز می باشد. در حال حاضر اقتصاد پوکت بر دو رکن استورا است : تولید لاستیک ( پوکت بزرگترین تولید کننده لاستیک در جهان است) و گردشگری.

مسافرنامه

از سال ۱۹۸۰ سواحل غربی جزیره پوکت به عنوان مقاصد گردشگری توسعه یافته اند که در سال ۲۰۰۵ بر اساس گزارش مجله Fourtune، پوکت به عنوان یکی از پنج مقصد گردشگری جهان انتخاب شد.

اکثریت جمعیت پوکت را مردم بودایی تشکیل می دهند، البته در این شهر درصد قابل توجهی نیز مسلمان (۲۰ درصد) زندگی می کنند که اکثرا از تبار مالایی هستند.مردم چینی تبار نیز عده قابل توجهی از مردم این شهر تشکیل داده اند.

مسافرنامه

گردشگران بسیاری از اروپا، چین، بریتانیا و ایالات متحده در تعطیلات کریسمس به پوکت سفر می کنند.

درمورد سیستم حمل و نقل نیز باید به فرودگاه بین المللی پوکت HKT و ترمینال اتوبوسرانی BKS اشاره کنیم و تاکسی موتوری یا همان songthaew نیز رایج ترین وسیله حمل و نقل درون شهری می باشد.

مسافرنامه

جاذبه های گردشگری بی نظیر پوکت سبب شده که نام این شهر در فهرست شهرهای گردشگر خیز جهان بدرخشد، جاذبه هایی همچون بنای یادبود دو قهرمان، موزه ملی Thalang، سواحل توریستی هات پاتونگ، هات کارون، کامالا، لائم سینگ و نائی هان، معبد وات چالونگ، آکواریوم پوکت، فانتاسی، جزیره فی فی، خلیج فانگ نا، منطقه قدیمی پوکت، باغ وحش پوکت، جزیره جیمز باند، جزیره نارگیل، غار واکینگ، شبه جزیره پرومتپ کپ، پارک ملی خا فراتاو، موزه صدف های دریایی، تپه کارائونگ، بودای بزرگ، آبشار بانک پی، موزه معدن شهر کاتو و ... که مسافرنامه در مطلب های بعدی به معرفی آنها می پردازد. 

مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

1 کامنت

  • تیر13
    1396
    همسفر: پوکت,
    واقعا پوکت قطعه ای از بهشت روی زمین

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter