تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

24 آذر 1397
15 دسامبر 2018
7 رﺑﯿﻊ اﻟﺜﺎﻧﯽ 1440
شما اینجا هستید : نوآوری / اپلیکیشن جهت یابی Waze

اپلیکیشن جهت یابی Waze

اپلیکیشن جهت یابی Waze

اپلیکیشن جهت یابی Waze، یک برنامه جهت یابی کاربردی برای رانندگی در مناطق مستعد ترافیک است.

ویز، یک اپلیکیشن جهت‌یابی جغرافیایی بر مبنای GPS است که برای گوشی های هوشمند طراحی شده است. این برنامه در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری شد. همچنین در همان سال در کنگره‌ی جهانی موبایل، جایزه‌ی بهترین اپلیکیشن موبایل را کسب کرد.

مسافرنامه

ویز، تنها یک اپلیکیشن جهت یابی صرف نیست، بلکه یک برنامه‌ی اجتماعی نیز می باشد و با ایجاد ارتباط بین رانندگان، کمک می کند که کاربران و رانندگان بتوانند گروه‌های محلی را شکل داده و موجب افزایش کیفیت روزانه‌ی رانندگی شود.

بعد از اجرای برنامه، نقشه‌ی محل فعلی قرارگیری شما، نمایش داده می شود. می توانید موقعیت فعلی خود و زمان تقریبی رسیدن به مقصد یا آدرس خانه و محل کار خود را با مخاطبان‌تان به اشتراک بگذارید. البته به یاد داشته باشید که استفاده از این قابلیت به این اپلیکیشن اجازه‌ی دسترسی و جست وجو در مخاطبان را می دهد.

بعد از تایپ‌ کردن مقصد مورد نظر، کاربران می توانند از اطلاعات جاده‌ها و ترافیک مسیر خود آگاه شوند. ولی وجه تمایز این اپلیکیشن با اپلیکیشن‌های مشابه این است که شما می‌توانید اطلاعاتی را به نقشه اضافه کنید.

اگر در مسیر خود شاهد تصادفی بودید که منجر به ترافیک و مسدود شدن خیابان شده بود، می‌توانید آن را ثبت کنید تا کاربران دیگر از آن مطلع شوند. همچنین می توانید حضور پلیس، ساخت وسازها و غیره را نیز به نقشه اضافه کنید.

اپلیکیشن ویز تنها به شما در زمینه‌ی ترافیک کمک نخواهد کرد بلکه، رستوران ها، موزه ها و پمپ بنزین ها را نیزنمایش می دهد.

مسافرنامه

هنگامی‌که به یک حادثه نزدیک شوید، یک پنجره‌ی کوچک (Pop Up) باز شده و می توانید برای دیدن اطلاعات کامل‌تر روی آن کلیک کنید.

می توانید تراکم ترافیک را گزارش کنید و حتی از ترافیک عکس بگیرید. البته اگر در موقعیتی قرار گرفتید و متوجه شدید که اطلاعات نقشه نادرست است می توانید آن را گزارش کنید.

اگر بیش از یک مسیر برای رسیدن به مقصد وجود داشته باشد، ویز با توجه به اطلاعات ترافیکی، سریع ترین مسیر را انتخاب می کند. البته اگر چندین بار در مسیرهای موردنظر خود رانندگی کنید، این اپلیکیشن مسیری که ترجیح می دهید را تشخیص خواهد داد.

برخلاف گوگل مپس (Google Maps)، این اپلیکیشن مسیرهای حمل ونقل عمومی یا پیاده روی را نشان نمی دهد و به‌طور اختصاصی برای رانندگی طراحی شده است. شما می‌توانید داده‌های این برنامه را ذخیره کرده و اگر گوشی خود را عوض کردید، به‌راحتی با ارایه‌ی شماره موبایل ثبت‌شده‌ی خود، اطلاعات را به گوشی جدید منتقل کنید.

مسافرنامه

اگر با خودروی خود زیاد سفر می‌کنید و دوست ندارید که در ترافیک گیر کنید، این برنامه به کمک شما می‌آید؛ اگر معمولا از خودرو استفاده نمی کنید بهتر است گوگل مپس (Google Map) را انتخاب کنید.

مسافرنامه مزایای استفاده از اپلیکیشن ویز را برای شما همراهان همیشگی برمیشمارد:

-استفاده راحت در مسیریابی با توجه به اطلاعات ترافیکی

-دسترسی به اطلاعات جاده ها

-امکان اضافه کردن اطلاعات مثل حادثه، ساخت و ساز، حضور پلیس و ...

-اشتراک گذاری اطلاعات با مخاطبان 

این اپلیکیشن قابلیت نصب بر روی دو سیستم عامل اندروید و iOS را دارد.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

1 کامنت

  • تیر12
    1396
    مهدی۲: waze,
     بهترین اپ موجود

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter