تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1397
26 مه 2018
12 رﻣﻀﺎن 1439

اولین نمایشگاه ملی خاص‌پردازی در صنایع‌دستی ایران در سعدآباد

اولین نمایشگاه ملی خاص‌پردازی در صنایع‌دستی ایران در سعدآباد

نگارخانه و مرکز هنری مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، با همکاری اداره‌کل توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، اقدام به برپایی اولین نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع‌دستی ایران» از روز شنبه 27 خرداد 96، به‌مدت یک هفته کرده است.

به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، این نمایشگاه مشتمل بر 160 اثر از 80 هنرمند است که در میان هزار شرکت‌کننده در مسابقه ملی خاص‌پردازی برگزیده شده‌اند و هدف از برگزاری این نمایشگاه ترویج «خاص‌پردازی» در صنایع‌دستی است.

«خاص‌پردازی» نام ایده‌ای است که به‌تازگی در صنایع‌دستی ایران ترویج داده شده و طی آن صنایع‌دستی نه‌تنها می‌تواند نقش‌های سابق خود را ایفا کند بلکه می‌تواند به یک یادمان فردی، هدیه خاص فردی یا عینیت‌بخش به معانی خاص تبدیل شود.

در خاص‌پردازی از طریق کتیبه‌نگاری، نقش، تصویر، حکاکی یا ترکیبی از آن‌ها ردی از زندگی افراد بر روی اثر ثبت می‌شود و از این طریق اثر مربوط تبدیل به اثری خاص می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه‌روزه از تاریخ 27 خرداد 96، به‌مدت یک هفته از ساعت 9 تا 18 به میدان دربند، نگارخانه و مرکز هنری مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter