تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

04 ژوئن 1397
25 2018
12 ﺷﻮال 1439

طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم الزام قانونی شد

طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم الزام قانونی شد

دستیار ویژه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری اعلام کرد: طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم، الزامی قانونی برای سایر دستگاه‌ها شده است.

به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا، مصطفی دهقان در پی تصویب طرح گردشگری جاده ابریشم و تشکیل دبی رخانه دائمی آن در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: چین روی این جاده به‌لحاظ اقتصادی و سیاسی به شدت متمرکز شده و سرمایه‌گذاری هنگفتی برای آن کرده است.

در چنین شرایطی لازم بود ایران نیز سریع‌تر وارد جریان جاده ابریشم شود و از آنجایی که سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌تنهایی نمی‌توانست این طرح را پیش ببرد، الزام بود برای جلب مشارکت سایر دستگاه‌ها آن را به‌طور رسمی مصوب کند.به گفته او، طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم، فرصت و بازاری جدید برای ایران است که نباید از کنار آن ساده بگذرد.

مشاور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به تصویب این طرح در آخرین جلسه شورای عالی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حمایت معاون‌اول رئیس‌جمهوری، افزود: اکنون این الزام قانونی برای سایر دستگاه‌ها به‌وجود آمده تا در اجرای طرح توسعه گردشگری جاده ابریشم، مشارکت جدی‌تری داشته باشند، چراکه پیگیری این طرح، فقط در وظیفه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیست.

دهقان گفت: چین در زمان آغاز طرح احیای جاده ابریشم، صدور ویزای مشترک در میان کشورهای این مسیر را پیشنهاد کرد که براساس آن نیز اماکن و زیرساخت‌های گردشگری متناسب با استانداردهای مدون توسعه پیدا می‌کند، برای همین سازمان میراث‌فرهنگی طرحی را به شورا ارائه کرد تا با هماهنگی سایر دستگاه‌ها، ایده‌ها و پیشنهادهایی از این دست را پیگیری و اجرایی کند.

اکنون بر اساس این مصوبه، سازمان می‌تواند با بخش‌های مختلف درباره موضوعاتی که وجود دارد، مذاکره کند و از دستگاه‌های دیگر بخواهد، پیشنهادهای مشترک از جمله ویزای جاده ابریشم را پیگیری کنند.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter