تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

04 ژوئن 1397
25 2018
12 ﺷﻮال 1439

پروژه «سی» همایون شجریان در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود

پروژه «سی» همایون شجریان در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود

پروژه‌ مولتی مدیای «سى» بر اساس داستان‌هایی از شاهنامه‌ فردوسی با همکاری و حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با صدای «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» از پانزدهم مرداد ماه در مجموعه‌ کاخ سعدآباد روی صحنه می‌رود.

به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا، نشست خبری پروژه «سی» شب گذشته 28 خرداد در هتل اسپیناس با حضور عوامل اجرایی این پروژه همایون شجریان، سهراب پورناظری، مهدی پاکدل، سحر دولتشاهی، امیر جدیدی، نغمه ثمینی نویسنده، اصغر دشتی کارگردان و پوریا سوری رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد.

همایون شجریان در نشست خبری این پروژه گفت: نقطه مرکزی این اثر شاهنامه است و ما می خواهیم با برداشت امروزی از شاهنامه فردوسی، مخاطبانی از نسل‌های مختلف داشته باشیم تا با این گنجینه ارزشمند آشنا شوند.

او ادامه داد: از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای همکاری و همراهی که با این پروژه داشتند تشکر می کنم، سعدآباد به‌دلیل داشتن فضای باز مناسب، برای اجرای این پروژه انتخاب شد و سازمان میراث‌فرهنگی در این مورد هم همکاری خوبی با ما داشت.

شجریان تصریح کرد: در این پروژه که تلفیقی از موسیقی و اجرای نمایش است، بازیگران در نقش‌های زال، رستم، اسفندیار، سهراب و رودابه ظاهر می‌شوند.

همچنین سهراب پورناظری در این نشست خبری با اشاره به اینکه این پروژه با هدف اثربخشی در جامعه و نسل جوان اجرا می شود، گفت: ما در حد توان و ظرفیت خودمان تلاش می‌کنیم تا شاهنامه را به‌عنوان یک میراث معنوی به مردم بشناسانیم، هرچند این کار بزرگ نیازمند حمایت دولت است و ما هم خوشبختانه کمک و حمایت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را در این کار شاهد هستیم.

او ادامه داد: این پروژه برای بازبینی و بازیابی هویت ملی اجرا می‌شود و در آن از موسیقی نواحی، سنتی و حتی موسیقی کلاسیک خارجی استفاده می‌شود.

پروژه سی از 15 مرداد در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد روی صحنه می رود، و به گفته تهیه کنندگان پروژه، با توجه به اهداف حمایتی سازندگان اثر از جوانان و نسل امروز، قیمت بلیت، پایین‌تر از حد متوسط بلیت کنسرت‌ها در نظر گرفته شده است.

با توجه به این‌که این اثر در فضای باز مجموعه سعدآباد برگزار خواهد شد، نحوه چیدمان صندلی‌ها به‌گونه‌ای خواهد بود که هیچ نقطه کوری برای مخاطبان وجود نداشته باشد و تمام افراد حاضر بر اجرای اثر تسلط داشته باشند.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter