تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1397
26 مه 2018
12 رﻣﻀﺎن 1439
شما اینجا هستید : گرجستان / باتومي

باتومي

باتومي 

شهر باتومي که از شهرهای مهم گرجستان است در جنوب شرقی گرجستان قرار گرفته و مرکز جمهوری خودمختار آجارا (Ajara ) است . باتومي جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است و می توان گفت یکی از زیباترین و توریست پذیرترین بنادر شهر های قفقاز مي‌باشد.

شهر باتومي را پايتخت دوم گرجستان نيز در نظر مي‌گيرند زيرا بندري است که مراکز تجاري مهمي را در خود جاي داده و از طریق این بندر ارتباطات تجاری و مسافرتی کشور گرجستان را با قاره اروپا و دیگر قاره ها انجام می دهد.

شهر بندري باتومی در کرانه دریای سیاه و در مجاورت مرز گرجستان و ترکیه قرار دارد و طبق آخرين سرشماري جمعيتي بالغ بر 180 هزار نفر در آن زندگي مي‌کنند.

شهر باتومی در منطقه نیمه گرمسیری قرار دارد لذا کشاورزی در باتومی پر رونق بوده و از محصولات مهم آن می توان به مرکبات و چای اشاره کرد. باتومي شهریست گرم و پر باران اما نه به گرمی و پر بارانی مناطق استوایی. آب و هوای باتومی به شدت تحت تاثیر جریانهای هوایی دریای سیاه است، در نتیجه بارش عمده باران در اکثر فصول سال امری عادی است. آب و هوا در باتومی جنب قاره ای است و بارش‌هاي عمده، باتومی را به مرطوب ترین شهر گرجستان و منطقه قفقاز تبدیل کرده است و در حقیقت مرکز تابستانی کشور گرجستان محسوب میشود و در ماههای ژوئن تا آوریل پذیرای بیشترین حجم مسافر است.

جاذبه‌هاي گردشگري شهر باتومي به شرح ذيل است که در پست هاي بعدي نشريه گردشگري مسافرنامه به توضيحات بيشتر آنها مي‌پردازيم.

مجسمه یادبود مدیا

برج الفبا

مجسمه عشق علي و نينو

ميدان پيازا 

باغ گیاه شناسی باتومی

آکواريوم باتومي

پارک دلفين‌هاي باتومي

پارک آبی باتومی

موزه استالین

بلوار باتومی

دریاچه نوریگلی

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter