تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

04 ژوئن 1397
25 2018
12 ﺷﻮال 1439

نمایش قرآن ۱۱۰۰ ساله در موزه عباسی

نمایش قرآن ۱۱۰۰ ساله در موزه عباسی

قرآن کوفی از نوع «مشرقی» قدیمی‌ترین قرآن به نمایش درآمده در موزه رضا عباسی را در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان ببینید.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، فرامرز رنجبر، مدیر موزه رضا عباسی، قدیمی‌ترین قرآن به نمایش درآمده در این موزه را متعلق به بیش از هزار و ۱۰۰ سال پیش و از نوع «کوفی مشرقی» دانست که روی پوست آهو و با اعراب و اعجام و رنگ‌نویسی بدون تذهیب و مربوط به سده سوم قبل از میلاد است که در حال حاضر در کنار دیگر نسخه‌های قرآنی در تالار خوشنویسی موزه رضا عباسی در معرض نمایش است.

او با بیان این‌که این موزه در حال حاضر نمایشگاه خاصی ندارد، افزود: تالار خوشنویسی به عنوان تالار دائم موزه، از مدتی پیش حدود ۸۰ قرآن‌ و نسخه‌های خطی را در کار برخی دیگر از آثار مکتوب تاریخی در معرض نمایش قرار داده است.

وی دیگر آثار به نمایش درآمده در این موزه را شامل تک برگ‌ها و کتاب‌هایی مانند نسخه قرآن از علی عسگر ارسنجانی یا یاقوت مستعصمی، مناجات‌نامه، دعا، چهل سخن، دعای جوشن کبیر و علم هیات النجوم دانست.

مدیر موزه رضا عباسی تاکید کرد: در این موزه، برخی قرآن‌های نفیس دیگر نیز در اختیار است که به صورت تک برگ‌ از گذشته باقی مانده‌اند و نمی‌دانیم متعلق به چه کسی هستند.

موزه‌ی رضا عباسی در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان شماره ۹۷۲ قرار دارد. ورودی این موزه که بنای آن نیز از نظر قدمت ارزشمند است. گردشگران داخلی باید ۲۵۰۰ تومان و گردشگران خارجی باید ۱۵ هزار تومان پرداخت کنند.

این موزه هر روز از ساعت ۹ صبح تا هفت بعدازظهر برای بازدید گردشگران فعال است.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter