تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1397
26 مه 2018
12 رﻣﻀﺎن 1439
شما اینجا هستید : گرجستان / مجسمه عشق علي و نينو

مجسمه عشق علي و نينو

مجسمه عشق

مجسمه عشق یا مجسمه علی و نینو که يکي از آثار هنري معمار، نقاش و مجسمه ساز گرجي به نام Tamara Kvesitadze است در پارک میراکل (Miracle) دقیقا پشت چرخ فلک و در کنار اسکله باتومي قرار دارد و يکي از جذابيتهاي ديدني اين شهر گرجستان است.

این تندیس مدرن ۷ متری از لايه‌هاي فلزی درست شده‌اند و داستان زيبا و غم‌انگيزي را روايت ميکند اين دو تنديس زيبا که ابتدا دور از یکدیگر هستند به سمت هم حرکت کرده و بین ۸ تا ۱۰ دقیقه به هم نزدیک شده، جسم آنها در هم فرو رفته و به شکل يک تن درآمده  سپس از هم جدا شده و به طرف مخالف هم حرکت کرده و از هم دور مي‌شوند.

در اصل منبع الهام ساخت این مجسمه داستان زندگی علی و نینو می باشد، علی پسری مسلمان از کشور آذربایجان که عاشق دختری مسیحی به نام نینو از گرجستان میشود این عاشق و معشوق بخاطر دین‌های متفاوت از طرف خانواده‌های خود مورد مواخذه قرار گرفته و بالاجبار از یکدیگر جدا میشوند و پس از مدتی دوري از هم دنیای فانی را ترک میکنند تا در دنیای دیگر به یکدیگر بپیوندند.

این مجسمه ها در واقع بیانگر روح علی و نینوست که در بهشت کنار ساحل زیبای باتومی به وصال يکديگر میرسند . جالب اینجاست که وقتی این دو مجسمه به یکدیگر میرسند مردم تماشاچی شروع به زدن سوت و دست به نشان شادی وصال میکنند . این مجسمه ها از ساعت ۹ تا ۱۲ شب روشن بوده و نور پردازی زیبایی در شب های افسونگر باتومی به نمایش میگذارند.


کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.


   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter