تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

29 مهر 1397
21 اکتبر 2018
11 ﺻﻔﺮ 1440
شما اینجا هستید : آموزش / گذرنامه

گذرنامه

گذرنامه

-اولین مدرک مورد نیاز برای مسافرت های بین المللی، گذرنامه است.

-گذرنامه، مدرکی است که از طرف دولت صادر میگردد و در آن خطاب به کشورهای خارجی عنوان شده است که فرد دارنده این مدرک تبعه کدام کشور است.

-در کلیه کشورها مسافران برای خروج از کشور خود و ورود به کشور دیگری بایستی گذرنامه خود را ارائه نمایند. کلیه اطلاعات و موارد قانونی هر سفر بین المللی مانند ویزا، مهر ورود و خروج، اطلاعات بازرسی گمرکی و... در صفحات گذرنامه درج میشود.

-در مورد پرسنل نیروهای مسلح و یا پرسنل بازنشسته این نیروها کمتر از پنج سال از رهایی آنها میگذرد، ارائه موافقت کتبی از سازمان حفاظت و اطلاعات مربوطه جهت دریافت گذرنامه ضروری است.

-در مورد این افراد که مشمول خدمت مقدس سربازی گردیده اند، می بایست به اداره گذرنامه مراجعه و پس از هماهنگی های مربوطه، اجازه خروج صادر میگردد.

-اعتبار گذرنامه نباید کمتر از 6 ماه باشد.

-مدارک هویتی و مسافرتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و... را به هیج عنوان و تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید؛ چرا که در صورت وقوع هرگونه مشکل یا سو استفاده از مدارک شما، مسئولیت آن برعهده شما خواهد بود. تصاویر کاملی از گذرنامه که حاوی مشخصات دارنده، برچسب روادید و مهر خروج از کشور و ورود به مقصد میباشد را تهیه کنید تا در صورت مفقود شدن اصل گذرنامه، جهت ارائه به مقامات محلی کشور مقصد و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

روادید

مجوز ورود به کشور مقصد است که قبل از سفر باید از کنسولگری، سفارتخانه، و یا کاردار سفارت کشور مقصد اخذ گردد. گردشگر باید قبل از مسافرت و تهیه بلیت و دیگر مقدمات سفر، روادید آن کشور را دریافت نماید. بدیهی است صدورروادید تابع شرایط و مقررات کشور مقصد میباشد و دفاتر خدمات مسافرتی تعهدی در خصوص عدم صدور روادید مسافران ندارند.

گذرنامه

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter