تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 ژوئن 1398
26 2019
23 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : گرجستان / بلوار باتومي

بلوار باتومي

بلوار باتومي 

هرکس به باتومی مسافرت ميکند مطمئنا دیر یا زود خود را در حال قدم زدن در بلوار زيباي اين شهر مي‌يابد. همه مسافران باتومی ، پیاده روی در اين پارک بلوار را که به صورت یک نوار ساحلی در حاشیه دریا و اصلی‌ترین ساحل شهر امتداد دارد را تجربه ای متمایز قلمداد می کنند.

این بلوار در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده و امروزه به طول ۶ کیلومتر در حاشیه دریا امتداد دارد. درختان بلند، پیاده روهای مناسب، فواره‌ها و آب نماهای زیبا، کافه‌ها و رستوران‌های ساحلی و سایر جاذبه های این منطقه را می توان روح اصیل باتومی محسوب کرد. ساحل زيبا و همواره تميز این منطقه اگر چه سنگی است اما بسیار مناسب بوده و در ماه‌های جولای و آگوست بسیار شلوغ است.

در بخش شمال شرقی این بلوار شما می توانید سوار چرخ و فلک بزرگی به ارتفاع ۱۴۵ متر شده و یا به برج آلفابت که بنای ویژه خط و فرهنگ گرجستان است بروید. همچنین از مجسمه عشق علی و نینو که در کنار چرخ و فلک است ديدن فرمائيد. که بر پایه رمانی از قربان سعید ساخته شده و شامل دو مجسمه زن و مرد متحرکي است که سازه ویژه‌ای داشته و به یکدیگر رسیده و از هم عبور می کنند و توصیه می‌شود این اثر را در ساعات پس از تاریک شدن هوا مشاهده کنید.

اگر از این محل کمی به سمت جنوب بروید، بلندترین ساختمان گرجستان با ارتفاع ۲۰۰ متر به نام برج باتومی را ميبينيد که تا حدی شبیه به ساختمان امپایر استیت (Empire State Building) است و یک چرخ و فلک کوچک نیز در کنار آن کار گذاشته شده است. این بنا در دوره زمامداری میخایل سا آکاشویلی (Saakashvili) و به منظور تاسیس دانشگاه فناوری ساخته شد اما در دوران حاکمان پس از وی تغییر کاربری داده و به هتل (Le Meridien hotel) تبدیل شد.

اگر از این ساختمان کمی به سمت جنوب حرکت کنید، به بلوار جدید می رسید که در آن یک دریاچه زیبای تزئینی قرار دارد که در آن برنامه مفرح رقص آب و نور و لیزر و موسیقی اجرا می شود.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter