تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 بهمن 1397
19 فوریه 2019
14 ﺟﻤﺎدی اﻟﺜﺎﻧﯽ 1440
شما اینجا هستید : ترکیه / آنکارا | Ankara

آنکارا | Ankara

آنکارا | Ankara

آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول است.

جمعیت آنکارا ۵،۱۵۰،۰۷۲ نفر بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۵ اعلام شده است.

مسافرنامه

آنکارا از سال ۱۹۲۰، مرکز فرماندهی آتاتورک بوده و از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۲۳ بعنوان پایتخت ترکیه ، جایگزین استانبول پس از سقوط امپراتوری عثمانی شد.

نام آنکارا از واژه سلتی آنسیرا به معنای لنگر گرفته شده است.

مسافرنامه

قدیمی ترین ساکنان آنکارا اقوام هیتی بودند که در دوران مفرغ در اینجا زندگی میکردند، پس از آنان اقوام فریژی، لیدی و سپس هخامنشی این شهر را تحت سلطه خود گرفتند.

آنكارا يكي از شهرهاي مهم و بزرگ تجاري كشور تركيه محسوب مي شود. رشد اقتصادي اين شهر بيشتر در زمينه هاي صنعت ، بانكداري ، حمل و نقل ، ارتباطات و گردشگري بوده است بطوريكه اين رشد اقتصادي در اقتصاد اين كشور تاثير گذار شده است.

مسافرنامه

اين شهر در صنعت كشاورزي داراي محصولات برجسته اي مانند زردآلو ، انجیر ، آلبالو ، گردو ، فندق ، انار و تخم مرغ ، فلفل گیاهی سبز مي باشد.

اين شهر در بخش صنعت نساجي و صنايع پوشاك نيز سهم بزرگي در اقتصاد كشور تركيه دارد.همچنين اين شهر مركز صنايع خودرو سازي ، توليد تلويزيون و لوازم الكترونيكي ، اسباب بازي هاي الكترونيكي و لوازم خانگي محسوب مي شود.

مسافرنامه

زير ساختهاي فرهنگي و آموزش ي در اين شهر باعث توسعه دانشگاههاي مدرن ، سالن هاي تئاتر و اپرا و همچنين خصوصي سازي در صنايع گردشگري شده است و اين امر سبب شده است كه منابع و فرصتهاي شغلي متعددي براي مردم منطقه ايجاد شود.

آنکارا دارای آب و هوای مدیترانه ای و اقلیم استپی است و با توجه به ارتفاع و موقعیت داخلی آن دارای زمستانهای سرد و برفی و تابستانهای گرم و خشک و شبهای سرد می باشد.

مسافرنامه

در حال حاضر آنکارا دارای یک راه آهن مرکزی به نام آنکارای و سه خط مترو می باشد.

آنکارا یکی از قطب های اصلی گردشگری ترکیه محسوب می شود و انواع جاذبه های گردشگری در آن به وفور یافت می شود که برخی از انها عبارتند از آنیت کبیر، منطقه تاریخی اولوس، برج آتاکوله، مسجد کجاتپه، مسجد حاجی بایرام، محله تاریخی هامامونو، موزه تمدن آناتولی، معبد آگوستوس، قلعه آنکارا، دریاچه مورگان و ...

مسافرنامه

مسافرنامه در مطالب بعدی، جاذبه های گردشگری آنکارا را معرفی می کند. 

مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter