تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 ژوئن 1398
26 2019
23 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : گرجستان / موزه باتومي

موزه باتومي

موزه‌هاي باتومي

افراد هنردوست معمولا در سفرهاي خود علاقه زيادي به ديدن موز‌ه‌هاي آن شهر يا کشور نشان‌ مي‌دهند زيرا موزه‌ها اغلب نشان دهنده تاريخ و گذشته مردمان آن سرزمين، اداب و سنن مربوط به آن کشور مي‌باشد؛ که ما نيز براي علاقمندان به معرفي چند موزه در شهر باتومي مي‌پردازيم.

1. موزه استالین Gori Stalin Museum

استالین  یکی از رهبران شوروی سابق ، اهل شهر گوري، گرجستان بود که در طی مدت اقامتش در باتومی، به سازماندهی کارگران قیرکار کمک کرد و یک مرکز چاپ غیر قانونی هم راه انداخت. هنگام اقامتش در باتومی، شاید فقط این کارگران قیرکار و کارمندان مرکز چاپ و پدر و مادر و اقوامش او را می‌شناختند اما بعد از مرگش يک موزه به نام او و براي آشنايي گردشگران ازين فرد اختصاص پيدا کرد؛ وسایلی از او به جا مانده که در این موزه به نمایش گذاشته شده‌اند و از میان آن‌ها می‌توان به تختی که او در آن می‌خوابید و همچنین یک حوله‌ی بیدخورده اشاره کرد!

2- موزه باستان شناسی باتومی Batumi Archaelogical Museum

يکي از قديمي‌ترين موز‌‌ه‌هاي شهر باتومي ،موزه باستان شناسی است که در سال 1994 افتتاح گردیده است . این موزه شامل مجموعه‌ای از تندیسهای مادی فرهنگهای مختلف بوده که 22800 قلم می‌باشد که در حفاریهای قلمرو آجارا یافت شده است . عليرغم اقلام بسیار زیادی که در این موزه نگهداری می گردد ساختمان آن بسیار کوچک و شامل دو طبقه می‌باشد . موزه باستان شناسی باتومی در خیابان چاوچاوادزه قرار گرفته و همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 6 عصر باز می باشد.


3- موزه هنرهای زیبای آجارا Adjara Arts Museum

 موزه‌ای از هنرهای گرجستانی که مربوط به سده 19 و 20 ميلادي مي‌باشد و به اهالي هنر بازديد از اين موزه سفارش مي‌شود. موزه هنرهاي زيباي آجارا شامل نقاشي‌هاي پیروسمانی و آخولدیانی و نقاشیهای روسی و اروپایی است. موزه هنر‌هاي زيباي آجارا در خیابان گورگیلادزه واقع شده و از شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 11 صبح تا 6 عصر باز می‌باشد.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

     مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter