تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1398
26 مه 2019
22 رﻣﻀﺎن 1440

سفرنامه دبی - ارسالی وحید

  سفرنامه  دبی - ارسالی وحید

درست شب عيد بود 29 اسفند که بدون هيچگونه برنامه‌ريزي تصميم گرفتم به  دبی سفر کنم با دوستانم که در شرکت‌هاي گردشگري تماس گرفتم و بدون توضيح خاصي خواستم براي من يک تور مناسب پيدا کند. در انتخاب تور خيلي سخت‌گير نيستم و معمولا باتوجه به شخصيت مستقل و تجربه‌اي که دارم خيلي راحت از پس کارهاي برمي‌آيم.

خلاصه همه چيز خيلي زود اتفاق افتاد و يک هتل چهار ستاره در دبي با پرواز ماهان تور منو شکل دادند.

پرواز سروقت انجام شد و هواپيما يک بوئينگ 747 غول‌پيکر بود هواپيمايي که واقعا نظيرش وجود نداره ، پرواز خيلي کوتاه و راحت انجام گرفت.

انتظار هواي خيلي گرمي از دبی امارات داشتم اما هواي نسبتا خوبي بود و هرچه بيشتر به سمت غروب مي‌رفتيم هوا خنک‌تر هم ميشد. مثل هميشه روز اول رو اختصاص دادم به يک گشت مختصري در شهر و آشنايي با کليات جاذبه‌ها، نکته ي قابل توجه اين بود که خيلي زود در سراسر شهر صداي اذان شنيده مي‌شد .

 <a href=http://mosafernameh.com/Index>سفرنامه</a>  <a href=http://mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_205>دبی</a>

هتلمان هم خوب بود و صبحانه و ناهار را در هتل سرو ميشد. شب به منطقه تجاري شهر رفتم و با گشت و گذار در شهر متوجه عظمت آن و ساختمانهاي عجيب و غريبش شدم.

صبح روز بعد سحرخيزانه بيدار شدم و پس از صبحانه با تورليدمان آشنا شدم پسر خوب و با وقاري بود پيشنهاد گشت شهري، تور سافاري رو پذيرفتم.

يک ماشين شاسي بلند به استقبال ما آمد و با همراهي چند تن از همسفران شروع کرديم به ديد و بازديد از مناطق مختلف شهر مثل مدينه الجميرا که با آن طرح و با آن بادگيرهاي واقعا ديدني بود.

به مرکز خريد ابن بطوطه رفتيم واقعا اين همه هزينه، خلاقيت و هنر در کنار يکديگر زيبايي منحصر به فردي داشت. ابن بطوطه داراي چندين سالن بود که هر يک نماد يک کشور محسوب مي‌شد اگر اشتباه نکنم به ترتيب به سالنهاي چين، هند، مصر، ايران وارد ميشديد.

نماد سالن چين اژدها و کشتي، هند فيل، ايران گنبدي بسيار بزرگ که از مسجد شيخ‌ لطف اله در ميدان نقش جهان اصفهان الگوبرداري شده بود. براي کساني هم که قصد خريد نداشتند ديدن مرکز خريد ابن‌بطوطه خالي از لطف نيست.

در سرتاسر شهر خودروهاي لوکس و اسپورت جولان مي‌دادند و يادآور شهري ثروتمند و اشرافي بودند. گاهي پيش مي‌آمد که خودرويي با نقص قوانين توجه مردم را به خود جلب مي‌کرد از دوستم که پرسيدم گفت آنها عموما گردشگران سعودي هستند که اينطور بي نزاکت رفتار مي‌کنند.

 <a href=http://mosafernameh.com/Index>سفرنامه</a>  <a href=http://mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_205>دبی</a>

بگذريم براي ناهار هم در همان مرکز خريد که پر بود از انواع غذاهاي بين‌المللي ناهار را صرف کرديم و در عين ناباوري باراني مطبوع شروع به باريدن کرد. عربهاي حاضر انگار صد برابر از ما خوشحال بودند و حتما حق داشتند.

قيمت اجناس و کالاها در هر مرکز خريد متفاوت بود و راهنماي ما براي خريد مراکز ديگري را پيشنهاد داد و دوستان را به آنجا راهنمايي کرد راستش من آنقدر اهل خريد نيستم و بيشتر هدفم از سفر ديدن جاذبه‌ها و آشنايي با فرهنگ مردم آن سرزمين است.

از برج جميرا که هتلي فوق مجلل است نيز در ساحل جميرا ديدن کرديم و به سمت پالم جميرا يا همان نخل مشهور دبي رفتيم . جزيره‌اي مصنوعي که واقعا در ابعادي بسيار بزرگ و حيرت‌آور ساخته شده و يادآور اوج تکنولوژي و خلاقيت در ساخت آن است. اوج بلند پروازي مهندسين و طراحان را مي‌توان در تک تک سواحلش يافت.

هتل بزرگ و مشهور آتلانتيس هم در همين جزيره مصنوعي واقع شده که در مقابل آن براي تماشاي دريا نيز چند دقيقه‌اي توقف کرديم.

شب هنگام به سمت برج‌ خليفه و دبي مال (مرکز خريد معروف و مشهور ديگري) در نزديکي بزرگترين برج دبي رفتيم. عظمت بي حد و حصر در اين برج زيبا نهفته بود. در دبي مال بزرگترين آکواريوم دنيا وجود داشت که از آن بازديد کرديم و به سمت رقص فواره‌هاي مشهور دبي مال رفتيم. رقصي از نور و آب همزمان با موزيک که هارموني غيرقابل وصفي را ايجاد مي‌کرد.

آبفشانهايي که آب را تا ارتفاع 150 متري به هوا پرتاب مي‌کردند و تک تک دستورات طراحانشان را بي عيب و نقص اجرا مي‌کردند و چشم هر بيننده‌اي را به خود خيره مي‌کردند.

فرداي آن روز به تور سافاري رفتيم جايي که با ماشين‌هاي شاسي بلند از روي ماسه تپه‌ها به پايين و بالا مي‌رفتيم و کلي هيجان را در اين تور سافاري تجربه نموديم.

 <a href=http://mosafernameh.com/Index>سفرنامه</a>  <a href=http://mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_205>دبی</a>

در کمپ صحرا نيز براي عصرانه با فلافل بسيار خوشمزه از ما پذيرايي شد که نميدانم چرا فلافل‌ها را بدون نون مي‌خوردند ولي به هر حال طعم بي نظيري داشت. براي شام هم کلي کباب و جوجه آماده کرده بودند که با رسيدن شب و سرد شدن هوا کلي چسبيد. 

با همان خودروهاي سافاري از کمپ برگشتيم و کلي خاطره خوب ديگري نيز در دبي مثل شتر سواري را تجربه کرديم.

در هتلهاي دبي اکثرا ليدرها حضور دارند و با نرخ نسبتا خوبي ارز شما را تبديل مي‌کنند.

سفرمان به انتهاي خود نزديک مي‌شد بار و بنديل را بستيم و عازم خانه شديم. اينبار هم تجربه‌اي جديد از سفر چيزي که همواره جوياي آن هستم بدست آوردم.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

3 کامنت

 • تیر18
  1396
  حامد زمانی: عنوان,
  سفرنامه خیلی جالبی بود مسافرنامه بازم بزار ممنون
 • تیر15
  1396
  محمد: عنوان,
  سفرنامه خوبي بود ولي معمولا ليدرا خيلي هم منصفانه تو تورهاي خارجي عمل نميکنند، معمولا مبالغشون براي تورهاي آپشنال بالاس :)
 • تیر15
  1396
  حمیر رضا عطایی: سفرنامه دبی,
  سفرنامه جالبی بود فکر نمیکردم دبی هم بارون بیاد

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter