تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

29 مهر 1397
21 اکتبر 2018
11 ﺻﻔﺮ 1440

دستافرینه های خراسان در موزه تاتارستان

دستافرینه های خراسان در موزه تاتارستان

مجموعه ای از آثار هنری و دستافرینه های ایرانی به ویژه از خراسان توسط علیرضا رشیدیان استاندار خرسان رضوی به موزه ملی جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه در شهر قازان اهدا شد که قرار است زینت بخش همیشگی غرفه ایران باشد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، آئین اهدای این آثار با حضور رشیدیان، واسیل شایحرازییف معاون نخست وزیر و گلچاچاک نازیپووا مدیر کل موزه ملی جمهوری تاتارستان روز پنجشنبه در ساختمان این گنجینه برگزار شد.

علی بمان اقبالی زارچ سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در باره روند اهدای آثار ایرانی، گفت: با اهدای بشقاب سنگی، تار سنتی، گلیم بومی و قلمدان با طرح کل و مرغ، غرفه ایرانی که پیش از این نیز در دو نوبت آثار اهدایی سرکنسولگری و شهرداری تبریز را دریافت کرده است، غنی تر می شود.

رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز با تاکید بر اهمیت میراث تاریخی و فرهنگی کشورها گفت: گنجینه ها تاریخ و گذشته را همیشه زنده نگه می دارند و پنجره های گشوده ای برای آشنایی و ارتباط نسل ها با گذشتگان هستند.

وی افزود: کشورها و ملت هایی که تاریخ و گذشته خود را فراموش می کنند، بی هویت می شوند و از این رو باید به یادگارهای نسل های پیشین توجه ویژه ای داشته باشیم.

واسیل شایحرازییف معاون نخست وزیر جمهوری تاتارستان نیز در این مراسم رویکرد همکاری ایران با تاتارستان را ارزشمند بر شمرد و اهدای آثار ایرانی را اقدامی برای پیوند بیشتر فرهنگی برشمرد.

تاتارستان با 68 هزار کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 876 هزار نفر جمعیت در منطقه ولگای روسیه به پایتختی شهر قازان از جمهوری های توسعه یافته این کشور است.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter