تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

29 مهر 1397
21 اکتبر 2018
11 ﺻﻔﺮ 1440

سفر بروید و کشاورزی کنید | WWOOF

سفر بروید، کشاورزی کنید

اگر شما عاشق سفر کردن هستید و دوست دارید با مردم محلی جایی که به آن سفر می‌کنید بیشتر آشنا شوید، اگر از نگهداری گل و گیاه لذت می‌برید و نگهداری از حیوانات مزرعه حال شما را خوب می‌کند؛ در این پست همراه ما باشید چرا که مسافرنامه قصد دارد به شما سایتی را معرفی کند که فرصت سفر و مزرعه‌داری را با هم تجربه کنید.

مسافرنامه

 WWOOF(ووف) یک جنبش و نهادی بین‌المللی است که پیوندی بین مزرعه‌داران سراسر دنیا و عاشقان سفر و مزرعه‌داری را به وجود آورده است.

به عنوان مثال شما دوست دارید به آفریقای جنوبی سفر کنید، شما عاشق کشاورزی یا دامداری و زندگی در کنار مردم بومی هستید و سفر به آفریقای جنوبی برایتان آرزو شده ولی پول زیادی برای سفر ندارید. WWOOF این امکان را با شما می‌دهد که با پول کمی به آفریقای جنوبی سفر کنید و نگران محل اقامتتان هم نباشید. فقط یک شرط دارد: در مزرعه کار کنید!!

 مسافرنامه

در مزرعه کار کنید با راه و رسم کشاورزی آشنا می‌شوید صاحب مزرعه به شما جای خواب و غذا می‌دهد و در عوض 4 تا 6 ساعت در روز باید کار می‌کنید. جالب است بدانید که اشخاص زیادی با کمک WWOOF سفر می‌کنند یا در اصطلاح WWOOFING می‌کنند، بنابراین مشتاق ‌میشوید که برای یک‌بار هم که شده این چنین سفری را تجربه کنید.

 مسافرنامه

WWOOFers(کسانی که با ووف سفر می‌کنند) معتقدند که فقط یک بار زندگی می‌کنند و نباید منتظر ماند تا اتفاقات خوب به سراغشان بیاید. خودشان به سراغ اتفاقات خوب می‌روند. همینکه در کنار صاحب مزرعه تجربه کسب می‌کنند، زندگی می‌کنند و با راه و رسم مزرعه‌داری آشنا می‌شوند برایشان کافی است.

مسافرنامه

بیشتر از 150 کشور در سایت ووف هستند که شما می‌توانید متناسب با علایقتان کشور مورد نظر را انتخاب کنید.

استرالیا یا آرژانتین، کره یا کنیا شاید هم ایران . در سایت ووف کشورهایی که با رنگ سبز مشخص شده‌اند بدین معناست که با WWOOF قرارداد دارند.

 مسافرنامه، wwoof

مزرعه‌های فعال هر کشوری را با علامت مشخص نموده است و شما می‌توانید اطلاعات هر مزرعه را ببینید. مشخصاتی مثل پیشینه‌ی میزبان و مزرعه، زبانی که صحبت می‌کنند و نوع محصولات تولیدی در این بخش نوشته شده است.

بعد از انتخاب کشور مورد نظرتان، در مزرعه‌های ارگانیک همان کشور جستجو کنید. در بخش توضیحات هر مزرعه می‌توانید با صاحب مزرعه و محصولاتش آشنا شوید. اطلاعات جانبی و مهمی هم در این بخش می‌توانید بخوانید. مثلا مزرعه‌دار به دنبال چه اشخاصی است یا از چه زمانی می‌توانید با آن‌ها همکاری کنید.

سپس به قسمت become a volunteer/sign up بروید و فرم ثبت‌نامی را پر کنید. البته در این بخش شما باید مبلغی به عنوان حق عضویت بپردازید. . بعد از پر کردن فرم ثبت‌نام وقتش رسیده که مستقیما با مزرعه‌دار ارتباط برقرار کنید و با او درباره‌ی شرایط کار، زمان و نوع فعالیتتان صحبت کنید.

wwoof ، مسافرنامه

نکته: اگر شما می‌خواهید به بیشتر از یک کشور WWOOFING کنید باید در سازمان ووف هر کشوری ثبت‌نام کنید مثل WWOOF in Portugal join که باید به سایتش مراجعه کنید. البته بعضی از کشورها سایت جداگانه‌ای برای ووف ندارند و شما می‌توانید به سایت جهانی ووف مراجعه کنید و بر روی هر یک از کشورها کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به آن را بخوانید بنابراین لازم است مراحل ثبت نام را به دقت مطالعه نمائید.

wwoof، مسافرنامه

چه ویزایی احتیاج دارم؟ از آنجایی که ویزای هر کشوری متفاوت است شما باید با سازمان ووف همان کشور هماهنگ باشید. به طور کلی مدت زمان ویزا به داوطلب یا همان WWOOFer بستگی دارد که برای چه مدتی می‌خواهد در مزرعه کار کند و میزبانش چه شرایطی را برایش فراهم می‌کند.

wwoof، مسافرنامه

سن و سال مهم است؟ بیشتر میزبان‌ها شرط سنی 18 سال را برای داوطلبان در نظر می‌گیرند. در بیشتر کشورها افراد زیر 18 سال به عنوان نیروی کار شناخته نمی‌شوند و از نظر قانونی کودک محسوب می‌شوند. به همین دلیل میزبان‌ها ترجیح می‌دهند که خودشان را درگیر مسائل مربوط به قانون کار نکنند. با این حال بعضی کشورها این قانون را ندارند. مثلا در پرتقال شرط سنی 17 سال است و در ترکیه 20 سال. اما در سوئیس همه چیز بستگی به نظر مزرعه‌دار و میزبان دارد. شرایط جسمانی‌تان هم باید به گونه‌ای باشد که بتوانید 4 تا 6 ساعت در روز کار کنید. محدودیت بالای سنی برای این کار وجود ندارد. حتی بعضی از مزرعه‌ها از اشخاصی که سن بالاتری دارند بیشتر استقبال می‌کنند. به هر حال شما باید از قبل با میزبانتان درباره‌ی شرایط جسمانی‌تان صحبت کنید.

 wwoof، مسافرنامه

چقدر باید پول خرج کنم؟ ووف هر کشور و مزرعه‌ای مخصوص به خودش است و بنابراین نمی‌توانیم قیمت واحدی را به شما بگوییم. اما در سازمان ووف هر کشوری قیمتی به شما ارائه می‌دهد که ممکن است د لاری نپردازید و یا تا 72 دلار پرداخت کنید.

 wwoof، مسافرنامه

چه مدت می‌توانم در مزرعه بمانم؟ معمولا مدت زمانی که می‌توانید در مزرعه کار کنید و بمانید بستگی به قرار شما با میزبانتان دارد. زمان مشخصی وجود ندارد. ممکن است چند روز باشد یا چند ماه. مزرعه‌داری ترجیح می‌دهد مدت طولانی در کنارش باشید اما مزرعه‌دار دیگری با شما قرار می‌گذارد چند هفته آزمایشی کار کنید و اگر قبول شدید بیشتر بمانید.

 wwoof، مسافرنامه

با فرزندانم می‌توانم در WWOOF باشم؟ باز هم بستگی به میزبانتان دارد. بعضی از آن‌ها دوست دارند اما بعضی دیگر، نه.

آیا میزبان من مورد اطمینان است؟ قبل از اینکه بخواهید به کشور مورد نظر سفر کنید از WWOOF group آن کشور بخواهید که مزرعه را چک کنند. همچنین بازخوردهای مزرعه را می‌توانید بخوانید. اگر میزبانی نتواند شرایط لازم برای WWOOFER را فراهم کند و شخص از آن‌ها شکایت کند، مزرعه از لیست WWOOFing خارج می‌شود.

wwoof، مسافرنامه

آیا به بیمه احتیاج دارم؟ البته که احتیاج دارید. بیمه‌ی سفر یادتان نرود که شامل بیماری و دزدی هم می‌شود. به سایت Worldnomads هم مراجعه کنید تا با بیمه‌ی داوطلبان WWOOFers بیشتر آشنا شوید. اگر هر سوال دیگری داشتید می‌توانید به سایت WWOOF یا WWOOFinternational مراجعه کنید. توضیحات ساده است و خیلی راحت متوجه می‌شوید. می‌توانید به صفحه‌ی اینستاگرام WWOOF هم سری بزنید.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت    سفرنامه    و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشید

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter