تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1398
26 مه 2019
22 رﻣﻀﺎن 1440
شما اینجا هستید : سردبیر / سردبیر|امارات|دبی

سردبیر|امارات|دبی

امارات متحده عربی

امارات این سالها علاوه بر تبدیل شدن به یکی از قطب های تجاری جهان و یک قطب عظیم گردشگری در منطقه نیز مبدل شده است. آب و هوای خشک، گرم و بیابانی امارات شاید برای ما ایرانیان جاذبه ای پر کشش محسوب نشود اما نباید از این غافل شد که برای بسیاری از گردشگران اروپایی این اقلیم بهشتی وصف نا پذیر است. بسیاری از رخدادهای مهم دنیا، نمایشگاهها، کنفرانس ها، سمینارهای مهم دنیا در این کشور جهش یافته انجام می شود. دبی یکی از مهمترین شهرها و شاید پایتخت واقعی امارات با ایجاد فضای باز تجاری و بندرگاه های با ظرفیت بالا سالهاست پذیرای تجار و بازرگانان و خدمات تجاری آنهاست. اکثر شرکت های بزرگ تجاری پایگاهی دائمی در دبی دارند تا هرچه بیشتر و بیشتر به بازار پویای خاورمیانه دسترسی پیدا کنند.

امارات با ایجاد جاذبه جاذبه های مصنوعی، هتل ها و تفرجگاه های ساخته دست بشر در زمینه جذب گردشگر نیز بسیار موفق بوده است به طوری که سهم عظیمی از بازار منطقه را به خود اختصاص داده است. سالهاست که دبی یکی از مقاصد مهم گردشگران ایرانی است. جشنواره های خرید و تنوع محصولات و برند های متنوع، دسترسی سریع، ارزان و آسان به دبی خود از عوامل مهم برای جذب گردشگران بوده است. ظرفیت بالای دبی و امارات در جزب گردشگر و زیر ساخت های بسیار قوی امارات از جمله ایرلاین های مدرن و متنوع، وجود هتل های متنوع بر اساس هر بودجه و تنوع جاذبه های گردشگری این کشور را به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهانی تبدیل کرده است.روح لاکچری و مدرنیسم بر صحرا و بادیه سایه انداخته و عطشی وسوسه ناپذیر برای گردشگران ایجاد کرده است.

تجارب شخصی بنده از سف به امارات این موضوع را برایم ثابت کرده است که بازار گردشگری امارات همچنان تپنده و پر قدرت باقی خواهند. از منظر بنده ضعف گردشگری امارات اینست که آنطور که باید و شاید نمی توان با مردمان محلی مواجه شده و تعامل برقرار کرد و از جغرافیای مردمی آن لذت برد ولی در هر حال نقاط قوت آن نیز بسیار بارز است. توصیه شخصی بنده اینست قبل از سفر به امارات صفحه مربوط به آن را در مسافرنامه مطالعه فرمایید و با کسب اطلاعات لازم دست به برنامه ریزی سفر خود بزنید، همچنین می توانید آثار گردشگری خود شامل عکس، فیلم، سفرنامه و اطلاعات گرشگری را برای مسافرنامه ارسال نمایید.

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter