تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

29 مهر 1397
21 اکتبر 2018
11 ﺻﻔﺮ 1440

اولین پلیس ربات در دبی

اولین پلیس رباتیک در دبی

پس از مشاهده ماشین‌های لوکس و گرانقیمت از جمله لامبورگینی و فراری توسط پلیس دبی که بمنظور کشت زنی در خیابان‌ها و جاده‌ها تعجب همگان را برانگیخت اینبار شاهد رونمایی از افسر روباتیک در شهر دبی هستیم که همکنون در یک منطقه مورد بهره‌برداری قرار گرفته و پیش‌بینی می‌گردد تا سال 2030 یک چهارم نیروی پلیس در شهر دبی را تشکیل دهد.


پلیس روباتیک در روز چهارشنبه 31 می 2017 در پای برج خلیفه ،بلندترین برج در جهان، رونمایی گردید که قرار است در مراکز خرید و جاذبه‌های گردشگری گشت‌زنی کرده و با مردم و گردشگران ارتباط مستقیم برقرار نماید.

این ربات که در خدمت نیروهای پلیس انسانی شهر دبی قرار گرفته است دارای 170 سانتیمتر قد و 100 کیلوگرم وزن است که به شش زبان دنیا صحبت می‌کند بطوریکه مردم قادر خواهند بود سوالات خود را از وی بپرسند و شکایات موجود را با آن مطرح کنند.

این ربات‌ها، که عمدتا در نقاط توریستی شهر دبی مستقر می‌شوند به دوربین مجهز بوده و تصاویر زنده را به اتاق عملیات منتقل می‌کند و می‌تواند مظنون‌هایی را که توسط پلیس مورد نیاز است را شناسایی کند.

پلیس رباتیک در شهر  <a href=http://mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_205>دبی</a>  ، مسافرنامه

براداد خالد الززوقی، رئیس سرویس هوشمند در پلیس دبی ، گفت: "هدف ما افزایش تعداد ربات ها تا 25 درصد از نیروهای پلیس تا سال 2030 است. وی ادامه داد علیرغم اینکه این روبات‌ها توانایی‌های زیادی دارند نمی توانند جایگزین انسان ها در انجام وظایفی مانند دستگیری شوند."

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت  سفرنامه  و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشید

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter