تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

27 تیر 1397
18 ژوئیه 2018
6 ذی اﻟﻘﻌﺪه 1439

گالری ملی صنایع‌دستی در سعدآباد افتتاح شد

گالری ملی صنایع‌دستی در سعدآباد افتتاح شد

گالری ملی صنایع‌دستی، با حضور بهمن نامور‌مطلق، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد افتتاح شد.

به‌ نقل از خبرگزاری میراث‌آریا، این گالری با هدف نمایش ویژه تولیدات و محصولات ایرانی برای اولین بار در کشور افتتاح شده و قرار است در این نمایشگاه آثار و تولیدات مختلف هنرمندان از استان‌های گوناگون به‌نمایش درآید.

این گالری در سال جاری، که معاونت صنایع‌دستی کشور آن را «سال حصیر» نام‌گذاری کرده، با برگزاری نمایشگاه حصیر در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد افتتاح شده است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از 17 تا 25 مرداد 96، از ساعت 10 تا 18 به مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد ‌‌واقع در تجریش، میدان دربند مراجعه کنند.

اولین نمایشگاه گالری ملی صنایع‌دستی به معرفی محصولات حصیری هشت استان شاخص در زمینه حصیر اختصاص دارد. استان‌های بوشهر، خراسان‌جنوبی، خوزستان، کرمان، گیلان، سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و یزد در این طرح به‌عنوان استان‌های شاخص درنظر گرفته شده‌‌اند و عکس‌هایی منحصربه‌فرد مربوط به حصیربافی و هنرمندان حصیرباف این استان‌ها نیز در این نمایشگاه به‌نمایش درآمده است.

این گالری در فضایی به‌مساحت 140 مترمربع در مجاورت رستوران جدید مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد افتتاح شده و در طبقه زیرین این گالری دو اتاق 40متری با قابلیت عرضه و نمایش محصولات صنایع‌دستی وجود دارد.

در مراسم افتتاحیه این گالری فاطمه کرباسی مدیر‌کل حوزه ریاست سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمدرضا روشناسان مدیرکل دفتر بازرسی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات این سازمان، فرحناز امراللهی مشاور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، امیر‌مهدی طاهری‌فر مدیرعامل شرکت حامیان میراث‌فرهنگی و مدیرانی از معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی و فعالان و هنرمندان حضور داشتند.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter