تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

06 فروردین 1398
26 مارس 2019
20 رﺟﺐ 1440

سفرنامه تایلند | پاتایا - قسمت دوم

 

سفرنامه پاتایا قسمت دوم

لینک قسمت اول 

کنار ساحل یه عالمه اجاره دهنده جت اسکی و ازین چترا که با قایق میکشن و قایق بادی موزی معروف به بنانا banana و لنج و کروز هست اما لیدر ما به ما سفارش کرده بود که آدمای این صنف خیلی هفت خطن و از اینجا چیزی کرایه نکنیم. سعید که لیدر ما بود میگفت که این نامردا جت اسکی خراب رو یه جوری راهش میندازن و تحویل تو میدن و بعدش که از کار افتاد ادعای خسارت میکنن و بعضی وقتا هم یکی دیگشون عمداغ میاد به شما میزنه و صحنه سازی میکنن که شما رو پیش پلیس مقصر جلوه بدن و خسارت میگیرن. سعید گفت ازینوع تفریحات آبی تو جزیره مرجانی هم هست که وقتی اونجا رفتین تور لیدرای ایرانی اونجا هستن و آدماشون هم خیلی شارلاتان نیست. خلاصه ما هم به حرفاش اعتماد کردیم ولی در کل منظره ساحل با اون قایقا و چترا صبحا و بعدازظهر‌ها خیلی قشنگه .

یه محوطه‌هایی هم که داخل آب با شناورهای زرد و قرمز نشانه‌گذاری کردن که مردم فقط اونحا میتونن برای آبتنی وارد آب بشن و بقیه جاها ممنوعه چون خطر برخورد با قایق‌ها و جت اسکی‌ها وجود داره.

یه موردی که تو خیابون ها خیلی باید احتیاط کرد رد شدن از خیابونه. من نمیدونم سرعت مجاز تو این خیابونای باریک چقدره اما این جماعت حداقل 60-70 تایی سرعت دارن و ترمز هم زیاد تو کارشون نیست. از طرفی اگه تو قسمتی از خیابون که خطر عابرپیاده نیست باهات تصادف کنن پلیس عابر رو مقصر میدونه و جالبتر اینه که روی خط عابر پیاده هم زیاد احترام نمیزان.

غیر از تاکسی‌های معمول یکسری تاکسی هم دارن که در واقع وانته که قسمت بارش دو ردیف نیمکت روبروی هم گذاشتن و یه سقف هم بالای سرش و به شدت توریست‌ها به این نوع تاکسی‌ها علاقمندن و حتی بعضی وقتها توش سرپایی هم سوار میشن. قیمتش هم مفته از اول تا آخر بیچ رود 10 بت و همینطور مسیر برگشت از اول تا آخر سکند رود . تعداد زیادی هم موتور سوار تو پاتاپا هست که بیشترشون خانوم هستن و تعداد زیادشون هم مسافرکشی می‌کنن خیلی دوست داشتم با این موتوری‌ها هم یه دوری داخل شهر بزنم ولی فرصت نشد.

یه چیز جالبتر اینکه مثل ما وانتی دارن که بهاهاش میوه و سبزی میفروشن و خیلی بامزه با بلندگو داد میزنن و مشتری جلب می‌کنن تو این وانت‌ها غیر از راننده  یک فروشنده هم پشت وانت میشینه و میوه ها رو میفروشه. خلاصه دیدن این وانتی‌ها برای اروپایی‌ها خیلی جذابه چون همچین چیزی ندارن برای ما هم جالبه چون یه منظره آشنا تو یه کشور دیگه میبینیم.

یه سری فروشنده های سیار هم هستن که با موتور سه چرخه فروشندگی می‌کنن و بیشترشون لباس میفروشن من وقتی بچه بودم تو تهران ازین مدل سه چرخه‌ها دیده بود.

از همه باحالتر یه مدل گاری دوچرخه‌ای هست که بیشتر کباب و میوه میفروشن. با یکی ازین میوه‌فروش‌ها که پاتوقش تو کوچه ما بود دوست شده بودم و هر وقت میدیمش ازش میوه میخریدم. 20 بت میگرفت و یه قاچ هندونه یا خربزه شبیه به دستنبو برام خورد میکرد و مریخت داخت پاکت و یه چوب نوک تیز داخلش میزاشت تا باهاش میوه رو بزنی به بدن. توی اون آب و هوا و شرایط خیلی خوردنش مزه میده. خلاصه روزی چندبار خوردن هندوانه و دستنبو و آناناس یا انبه مصرف روزانه ما شده بود. از طرفی چون تو هتل وسایل نداری این میوه آماده خیلی حال میده.

یه سری هم از کبابی سیار (سه چرخه گاری) هشت پا خریدم و خوردم تکه‌های هشت‌پا‌های کوچک رو با قیچی میبرن و به سیخ چوبی میزنن و کبابش میکنن. مزه غضروف میداد و یه کمی از هم از بوش خوشم نیومد ولی تجربه‌ش بد نیست یه بار هم جواد دوستم جوجه کباب ازشون خریده بود که یه ماده‌ای به جوجه کباباشون میزنن که قرمز رنگ میشه جواد میگفت مزه ترش و شیرین داشت و زیاد خوشش نیومده بود.

خلاصه ما قراردادمون با میوه فروش بود حتی یه روز داشتم رد میشدم و حواسم به رفیق میوه فروشم نبود که صدام کرد و گفت مستر میوه میخری؟ باخنده گفتم چرا نمیخرم؟ هندونه رو بده بزنیم به بدن.

 ادامه دارد ...

لینک قسمت سوم

 

نوشتار : محسن برای مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت    سفرنامه    و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشید


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter