تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 ژوئن 1397
26 2018
13 ﺷﻮال 1439

بزرگ‌ترین بازارچه صنایع‌دستی کشور در زاهدان آغاز به کار کرد

بزرگ‌ترین بازارچه صنایع‌دستی کشور در زاهدان آغاز به کار کرد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از بزرگ‌ترین بازارچه صنایع‌دستی کشور که در زاهدان برپا شده است، بازدید کرد.

به نقل از خبرگزاری میراث‌آریا، کامبیز مشتاق‌گوهری مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان از بزرگ‌ترین بازارچه صنایع‌دستی کشور در زاهدان بازدید کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در این بازدید اظهار کرد: این بازارچه دارای 170 غرفه صنایع‌دستی است که از سوی بخش خصوصی در اختیار صنعتگران قرار داده گرفته است.

او با تأکید بر وجود خلاقیت و نوآوری در تولیدات صنعتگران بیان کرد: آموزش رشته‌های مختلف صنایع‌دستی که تاکنون در اداره‌کل میراث‌فرهنگی انجام می‌شد اکنون به بخش خصوصی واگذار شده است.

مشتاق‌گوهری گفت: حضور گردشگران به ویژه گردشگران خارجی در این استان باعث فروش بیشتر محصولات صنایع‌دستی و در نتیجه معرفی آن به شهرها و کشورهای دیگر خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان بلوچستان با حضور در کارگاه گلیم‌بافی این بازارچه افزود: در حوزه سرامیک، سفال و حصیر، طراحی محصول صورت گرفته است اما در حوزه گلیم بافی تاکنون طراحی انجام نشده بود و در این کارگاه این امر محقق شده است.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter