تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

01 اردیبهشت 1397
21 آوریل 2018
6 ﺷﻌﺒﺎن 1439
شما اینجا هستید : امارات / متروی دبی

متروی دبی

 مترو دبی

شهر دبی دارای یک سرویس متروی کاملا اتوماتیک، پاک و بسیار کارآمد است. مترو در دبی سیستم حمل و نقلی سریع است که مناطق عمده ای از شهر دبی را به هم متصل کرده است. متروی دبی به عنوان طولانی ترین شبکه متروی کاملا اتوماتیک در جهان است که 75 کیلومتر طول دارد و در ساعت 22 هزار مسافر را جابجا می کند. این مترو همچنین دارای طولانی ترین خط متروی بدون راننده در جهان با طول 52 کیلومتر است. امکانات متروی دبی شامل کابین های ویژه خانم ها و کودکان، سیستم های پیشرفته فروش بلیط، آنتن دهی بدون محدودیت تلفن همراه، اینترنت Wi-Fi و صفحه نمایش LCD می باشد.

چهار نوع کارت بلیط وجود دارد:

قرمز: یک بلیط کاغذی که شما با استفاده از آن می توانید 10 سفر مختلف داشته باشید. تاریخ انقضای این بلیط 90 روز و قیمت آن 2 درهم است.

نقره ای: هزینه این بلیط 20 درهم می باشد و بهترین گزینه برای توریست هاست.

طلایی: کارت هایی مشابه کارت های نقره ای با ویژگی های یکسان هستند با این حال استفاده از آن به شما فرصت افزایش اعتبار برای بهره مندی از صندلی های کلاس طلایی را ارائه می دهد.

آبی: یک کارت برای دانش آموزان، دانشجویان و شهروندان ارشد است. هزینه آن 70 درهم است که شامل 20 درهم پیش پرداخت است اما قیمت بلیط نصف قیمت بلیط های طلایی است.

هنگامی که شما کارتتان را دریافت کردید می توانید بدون پرداخت هزینه دیگری برای بلیط به سرتاسر شهر سفر کنید. بلیط های مترو بسته به منطقه ای که در آن هستید قیمت های متنوعی دارد. یک بلیط استاندارد برای یک شخص بزرگسال محدوده قیمتش بین 80/1 تا 50/6 درهم است.

خطوط مترو دبی خط قرمز: کل فاصله تحت پوشش: 1/52 کیلومتر تعداد ایستگاه ها: 29 (24 تا روی زمین، 4 تا زیر زمین و 1 ایستگاه همسطح با زمین). زمان سفر با خط قرمز: حدود 1 ساعت و 12 دقیقه متوسط زمان سفر بین ایستگاه ها: 60-90 دقیقه خط سبز: کل فاصله تحت پوشش: 23 کیلومتر تعداد ایستگاه ها: 18 (12 تا روی زمین، 6 تا زیر زمین و 2 ایستگاه مشترک با خط قرمز). زمان سفر با خط قرمز: حدود 42 دقیقه متوسط زمان سفر بین ایستگاه ها: 60-90 ثانیه. زمان بندی فعالیت مترو: متروی دبی در تمامی روزهای هفته فعالیت دارد و ساعت های کاری آن عبارتست از:

خط قرمز: 5:30 صبح تا نیمه شب تا نیمه شب از شنبه تا چهارشنبه 5:30 صبح تا 1 صبح در روز پنجشنبه 10 صبح تا 1 صبح در روز جمعه خط سبز: 5:50 صبح تا نیمه شب از شنبه تا چهارشنبه 5:50 صبح تا 1 صبح در روز پنجشنبه 10 صبح تا 1 صبح در روز جمعه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.


   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter