تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

04 فروردین 1398
24 مارس 2019
18 رﺟﺐ 1440

فرودگاه دالامان مارماریس | Dalaman Airport

فرودگاه دالامان مارماریس | Dalaman Airport

فرودگاه بین المللی دالامان، فرودگاه شهر مارماریس است که در ۱۰ کیلومتری شهر دالامان و ۹۵ کیلومتری شهر مارماریس واقع شده است.

فرودگاه دالامان مارماریس با کد یاتا DLM و کد ایکائو LTBS، دو پایانه دارد که ترمینال قدیمی برای پروازهای داخلی استفاده می شود و ترمینال جدید برای پروازهای بین المللی است.

مسافرنامه

این فرودگاه به بیش از ۱۲۰ مقصد در سراسر ترکیه ، اروپا، شمال افریقا و خاورمیانه پرواز انجام می دهد.

ساخت و ساز فرودگاه دالامان در سال ۱۹۷۶ آغاز شد و در سال ۱۹۸۱، افتتاح شد. در سال ۱۹۸۹ فرودگاه توسعه یافت و در حال حاضر مساحتی بیش از ۶/۱۵ میلیون متر مربع دارد.

ترمینال بین المللی جدید دالامان، هزینه ای حدود ۱۵۰ میلیون دلار برای تکمیل و ساخت خود برداشته است. در این فرودگاه، ۱۲ دروازه ورودی و ۸ لاین هواپیما وجود دارد و در کل ترمینال دارای فضایی به مساحت ۹۵هزار متر مربع می باشد.

مسافرنامه

فرودگاه دالامان، تنها فرودگاه منطقه می باشد که دسترسی چندین شهر توریستی ترکیه از جمله مارماریس و فتیه را فراهم می کند. پروازهای داخلی ترکیه همه روزه از فرودگاه های داخلی ترکیه بخصوص فرودگاه آتاتورک و سبیهاگوکچن، پروزاهای منظمی به این فرودگاه انجام می دهند.

گردشگرانی که قصد سفر به شهر مارماریس را دارند، می توانند از طریق استانبول و با یک پرواز یکساعت و ده دقیقه ای، خود را به این فرودگاه برسانند.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

 

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter