تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

06 فروردین 1398
26 مارس 2019
20 رﺟﺐ 1440
شما اینجا هستید : ترکیه / وان | Van

وان | Van

وان | Van

وان، شهری در شرق استان وان ترکیه است که در ساحل شرقی دریاچه وان قرار دارد.

این شهر دارای یک تاریخ طولانی بعنوان یک منطقه شهری بزرگ است. این شهر بزرگ از هزاره اول پیش از میلاد، در ابتدا بعنوان پایتخت اورارتو در قرن ۹ پیش از میلاد و پس از آن به عنوان مرکز پادشاهی ارمنی واسپوراکان بوده است.

مسافرنامه

وان تاکنون به عنوان مهمترین مرکز فرهنگ ارمنی تا نسل کشی ارامنه در سال ۱۹۱۵ باقی مانده است و امروزه این شهر دارای اکثریت قم کرد و یک اقلیت مسلمان است.

در سال ۲۰۱۰، طبق سرشماری، جمعیت وان ۳۶۷،۴۱۹ نفر بوده است. وان مرکزی مساحتی بیش از ۲۲۸۹ کیلومتر مربع دارد.

نام قدیمی وان، توشپا است و تا زمانی که بعنوان پایتخت پادشاهی اوراتوها بود، به همین نام خوانده می شد.

مسافرنامه

کاوشهای باستان شناسی و بررسی های انجام شده در وان نشان می دهد که قدیمی ترین سکونت در این منطقه حداقل به ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد برمیگردد.

سایت تیلکی تپه که در سواحل دریاچه وان و چندکیلومتری جنوب قلعه وان قرار دارد، تنها منبع اطلاعاتی پیرامون قدیمی ترین سکونت در وان است.

مسافرنامه

وان در دوره های مختلف تاریخی از جمله بیزانس، ساسانی، سلجوقی، عثمانی و ... تحت استیلای این حکومتها قرار گرفته است و دارای لایه های فرهنگی این دوره های نیز می باشد.

وان دارای آب و هوای قاره ای و سرد با زمستانهای برفی و تابستانهای گرم و خشک است و بارش باران، بیشتر در طول بهار و پائیز رخ می دهد.

مسافرنامه

یکی از مشهورترین های شهر وان، گربه وان است که یک نژاد گربه بومی این شهر است که سفید رنگ است با چشم های رنگی متفاوت که هرچشم یک رنگ می باشد.

شهر تاریخی وان، جاذبه های گردشگری متنوعی از جمله دریاچه وان، قلعه وان، کلیسای آختامار، موزه وان، ابشار مرادیه و ... دارد که مسافرنامه در مطالب بعدی به معرفی آنها می پردازد. 

مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

 

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter