تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

29 مهر 1397
21 اکتبر 2018
11 ﺻﻔﺮ 1440

چگونگی ادعای خسارت برای چمدان گم شده و یا آسیب دیده در خطوط هوایی

اگر چمدان شما در پرواز آسیب دید و یا گم شد وظیفه شما چیست؟

تصور کنید یک سفر تفریحی و یا کاری را در تعطیلات برای خود برنامه ریزی کرده‌اید و با هواپیما به سفر رفته اید پس از رسیدن به مقصد و در قسمت تحویل بار منتظر دریافت چمدان خود هستید آما متوجه میشوید تمامی همسفران خود بار خود را تحویل گرفته و آنجا را ترک نموده‌اند و شما هنوز چمدان خود را دریافت نکرده‌اید. در این پست مسافرنامه با ما همراه باشید تا در جریان اطلاعات کاملی در این مورد قرار گیرید. 

بلافاصله عمل کنید

نگران نباشید اکثرا خطوط هوایی مسئولیت چمدان آسیب دیده و گم شده شما را میپذیرند پس لازم است در چنین مواردی سریعا وارد عمل شده و قبل از خروج از سالن دریافت چمدانها به میز کار هواپیمایی رفته و موضوع را  به طور مستقیم گزارش دهید ممکن است چمدان شما به دلایل مختلف مثل دیر رسیدن شما به تحویل بار، اشتباه کارمند تحویل بار و ... در هواپیمای دیگری بارگیری شده باشد و ظرف مدت زمان محدود پس از پیگیری شما ، به شما برگردانده شود.

ادعای چمدان گم شده ، مسافرنامه

فرم را پر کنید
کارمند شرکت هواپیمایی یک کپی از فرم گزارش گم شدن و یا خسارت اموال (PIR) به شما می‌دهد که باید جزییات چمدان خود را در آنها وارد کنید و توجه داشته باشید که عدم پرکردن این فرم مسئولیت پیگیری از شرکت هواپیمایی را سلب میکند پس این فرم را حتما پر کنید. 

اگر چمدان آسیب دیده باشد

اگر می خواهید تقاضای جبران خسارت کنید شما هفت روز مهلت دارید که فرم گزارش PIR را پس از دریافت بار و چمدان خود پرکرده و به مسئولان هواپیمایی گزارش دهید.

اگر چمدان شما گم شده باشد
علاوه بر جزئیات شخصی و پرواز، باید یک توصیف دقیق از بار و چمدان گمشده خود را ارائه دهید و بیشتر سعی کنید جزییات متمایز کننده را در درخواست خود شرح دهید. به شما توصیه میشود قبل از تحویل بار یک عکس از جمدان خود بیندازید شواهد عکاسی می تواند در زمان گزارش برای چمدان آسیب دیده و گم شده شما، کمک خوبی به حساب آید.

چمدان آسیب دیده ، مسافرنامه

پیگیری پیشرفت کار
شما می‌توانید با تماس با سرویس های بار در فرودگاه ، بخش مرکزی شرکت هواپیمایی یا با وارد شدن به یک صفحه ردیابی آنلاین با شماره مرجعی که به شما داده می‌شود محموله گمشده خود را ردیابی نموده و در جریان امور قرار بگیرید. منظور از شماره مرجع همان رسید چمدان است که معمولا در گذرنامه یا بلیط شما متصل می شود، بنابراین حفظ و نگهداری این رسید یک نکته ضروری است.

قوانین را بررسی کنید

اگر چمدان شما در پرواز خروجی گم شده باشد و شما متوجه شوید که در سفر و تعطیلات خود بدون چمدان و بار خود هستید خطوط هوایی موظف هستند هزینه های "اقلام ضروری" را پوشش دهند. با این حال، ممکن است این پرداخت‌ها با ضعف و کمبودهایی همراه باشد ولی در اکثر موارد خطوط هواپیمایی چمدان گم شده شما را ظرف چند روز به شما می‌رسانند.
تاکید این نکته ضروری است که برای ادعای جبران غرامت برای چمدان گمشده شما، موضوع باید بلافاصله پس از پرواز و حداکثر ظرف هفت روز پس از پرواز به اطلاع شرکت هواپیمایی رسانیده شود.

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter