تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440

میدان فردوسی رم | Ferdowsi Piazza

 میدان فردوسی رم | Ferdowsi Piazza

میدان فردوسی که در پارک ویلا بورگزه قرار گرفته است به تندیس شاعر پرآواره ایران ابوالقاسم فردوسی مزین گردیده است. این مجسمه زیبا که ۱۸۵ سانتیمتر ارتفاع دارد و از مرمر سفید ساخته شده است ، ساخته ابوالحسن صدیقی است که بیش از 50 سال قدمت دارد.

میدان فردوسی رم،  <a href=http://mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2395>رم ایتالیا</a> ،مسافرنامه 

این تندیس زیبا در سال ۱۹۵۸ طی یک مراسم رسمی در پارک ویلا بورگزه در شهر رم ایتالیا نصب شده‌ و همکنون به عنوان افتخار ایرانیان یکی از دیدنی های جذاب شهر رم محسوب می‌شود. پيوند هاي فرهنگي بين دو ملت ايتاليا و ايران فقط به ميدان فردوسي ختم نمي شود و در شهر رم مصاديق عيني ديگري هم از علاقه و توجه ايتاليايي ها به کشورمان را مي توان يافت.

شادروان علی اصغر حکمت (یکی از مسؤولان فرهنگی وقت)، در خاطرات خود می‌نویسد: «در سر راه یکی از میدانهای کوچک پارک «ویلا بورگزه»، محل زیبایی به نام فردوسی موسوم به «پیاتزا فردوسی» را دیدم و تصمیم گرفتم اعتباری برای سفارت ایران بفرستم تا مجسمه فردوسی را در آن‌جا نصب کنند».

گوستينوس آمبروزي مجسمه‌ساز ايتاليايي با ديدن اين مجسمه چنان تحت تاثير قرار گرفت كه در دفتر يادبود نوشت: دنيا بداند، من خالق مجسمه ي فردوسي را ميكل آنژ ثاني شرق شناختم. ميكل آنژ بار ديگر در مشرق زمين متولد شده‌است. 

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت   سفرنامه   و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشید

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter