تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : ایتالیا / ونیز ایتالیا | Venice

ونیز ایتالیا | Venice

شهر ونیز

 شهر ونیز در شمال ایتالیا واقع شده و مرکز استان ونتو است که هم در صنعت و هم در گردشگری شهری پرآوازه در دنیاست. نام شهر از ونتی‌ها گرفته شده که در زمان رومی ها در آن جا میزیستند و در طول تاریخ، شهر ونیز با لقبهای لادومینانته (برجسته) ، سرنیسیما  (بسیار آرام)، شهبانوی آدریاتیک، شهر ماسک‌ها، شهر پل‌ها، شهر شناور و شهر آبراهها هم شناخته شده است. لوییجی بارتسینی، در نیویورک تایمز، ونیز را این گونه توصیف کرده است : "بی شک زیباترین شهری است که به دست آدمی ساخته شده است"

 ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 ونیز شهر روی آب ، شهر رویاها، شهر کانال‌های آبی، شهر بالماسکه... است که در دنیا به کانال های آبی و آبراهه‌هایش معروف است. وقتی به ونیز پا گذاشتید یک نقشه داشته باشید و در کوچه پس کوچه‌های باریک و تودرتو و عجیبش به قدم زدن مشغول شوید نگران گم شدن خود نباشید چرا که بالاخره به میادین پرتوریست شهر می‌رسید باید در این کوچه‌ها پیاده روی کنید تا روح شهر را تنفس نمایید.

ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 ونیز در آب غوطه‌ور است ، خیابان، بزرگراه و ماشین در شهر وجود ندارد و درب بسیاری از خانه‌ها بر روی آب باز می‌شوند. مردم شهر از قایق‌های مسافربری بزرگ بجای مترو و اتوبوس استفاده‌ می‌کنند و یا با قایق‌های شخصی‌شان که جلوی درب منزلشان پارک میشود در شهر تردد می‌کنند.

ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 ونیز تنها شهر اروپایی بدون اتومبیل است!

 ونیز به قایق‌های مخصوص و سنتی خود که "گوندولا" نامیده میشود در دنیا معروف است چرا که ونیزی‌ها تمام مراسمات خود را از مراسم عروسی گرفته تا سوگواری بر روی گوندولا برگزار می‌کنند. این قایق‌ها اگرچه ظرفیت محدودی دارند ولی نسبتا کرایه‌شان بالاست و اکثرا توریست‌ها برای گشت و گذار برای دیدن آبراه‌های ریز و درشت شهر از گوندولا استفاده می‌کنند.

 ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 مارکوپولو، جهانگرد مشهور را میشناسید مردی که اهل ونیز بوده و نامش را روی فرودگاه بین المللی شهر گذاشته اند. خانه مارکوپولو در شهر ونیز پابرجاست. شما نام مارکو پولو و آنتونیو ویوالدی را در ونیز زیاد خواهید شنید.

 ونیز شهر جشنواره‌هاست که شما هر ساله در اواخر آگوست شاهد برپایی جشنواره فیلم ونیز بعنوان یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر در این شهر هستید.

 ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 نظرتان در مورد کارناوال مشهور ونیز چیست؟ کارناوال معروف و محبوبی که هر سال در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، کارناوال ماسک‌ها که از قدیمی‌ترین و محبوبترین کارناوال های جهان است در این شهر برگزار میشود.

 ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 کریستالهای ونیزی هم شهرت فراوانی دارند و طرز ساخت‌شان دیدنی است. این کریستال‌ها هنوز هم در جزیره های مورانو و بورانو که در نزدیکی ونیز هستند به صورت سنتی ساخته می‌شوند کریستالهایی ظریف وخارق العاده با قیمتهای بالا.

 آب و هوا

 آب و هوای ونیز نیمه مرطوب گرمسیری است بطوریکه زمستانهای سرد و تابستان‌هایش بسیار گرم و مرطوب است در هنگام گرما کانال‌های شهر بوی بد میدهند و مگس‌ها زیاد می‌شوند.

 بهترین زمان سفر به ونیز، فصل بهار و پاییز است که شهر پر از توریست میشود. دمای هوا که پایین برود، گاهی سطح آب بالا می آید و سطح برخی از خیابا نها را آب فرا می گیرد. در این مواقع با نقشه‌هایی که از دفاتر گردشگری شهر میتوانید تهیه کنید خیابان‌های قابل عبور را میتوانید شناسایی کنید.

ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 توصیه‌های سفر به ونیز:  

 - سفر به ونیز، سفرخیلی ارزانی نیست، اما دیدن این شهر رویایی به هزینه‌هایش می‌ارزد. بسیاری از مسافران ونیز برای کمتر شدن هزینه اقامتشان در هتل‌های شهرهای اطراف که ارزا نتر هستند اقامت می کنند. هزینه‌ رفت و آمد از شهرهای کوچک اطراف ونیز که معروف ترین آنها مستره است، با اتوبوس حدود ٢ یورو می‌شود که تقریبا 10-15 دقیقه‌ای فاصله دارد.

 - ا گر مدت اقامت تان در ونیز محدود است و شهر را هم خوب نمیشناسید، هر وقت چیزی دیدید که پسندید همان موقع بخرید ممکن است بعدا نتوانید آن فروشگاه را بیابید.

 - ورودی موزه ها و گالر یها هم نسبت به ایران گران تر است؛

 - در ونیز به راحتی می توانید مسیرها را پیاده طی کنید و تنها در چند ساعت از این سر شهر به آن سرش برسید بعد از آن ارزان ترین گزینه اتوبوس های آبی است و سپس تاکسی‌های آبی.

 - برای هر نیم ساعت استفاده از گوندولا در آبراه های بزرگ و کوچک شهر و راهنمایش هم باید بیشتر از ١٠٠ هزار تومان بپردازید. اما همان نیم ساعت گردش با گوندولا ، خاطره‌ایست که هیچ گاه از یاد شما نخواهد رفت.

 - برای رفت و آمد روی کانال اصلی ونیز، میتوانید از اتوبوس یا تا کسی آبی که به قیمت کمتری دارند نیز استفاده کنید.

 - در ونیز از پاستاها و پیتزاهای خوشمزه‌اش از لازانیا و غذاهای دریایی‌اش غافل نشوید.

 - ونیز شهر خیلی خوبی برای خرید نیست و تقریبا شهر گرانی است. ولی توصیه میکنیم یه یادگاری کوچک حتما ازین شهر داشته باشید.

 - نوشیدن یک فنجان قهوه با موسیقی زنده در کافه های میدان سن مارکو گاهی بیش از ٣٠ هزارتومان هزینه دارد پس اگر اقتصادی سفر میکنید مواظب قیمت های بالای کافه های میدان باشید.

 

ونیز ایتالیا، مسافرنامه

 دیدنی های ونیز

 - میدان سن مارکو

 - عمارت باسیلیکا در میدان سن مارکو

 - کانال اصلی (گرند کانال)

- پل دیدگاه، پلی که بین زندان پیومبی و دادگاه پالازا دوچاله قرار دارد و محلی بود برای آخرین دیدار زندانیان با شهر.

 - پل ریالتو ( پونته دی ریالتو)

 - بازار محلی میوه و غذای ریالتو

 - گالری آ کادمیا

 - موزه ی ونیز

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت   سفرنامه   و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشید


 

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter