تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : ایتالیا / میدان سنت مارکو ونیز

میدان سنت مارکو ونیز

میدان سنت مارکو ونیز  

میدان سنت مارکو به عنوان نماد شهر ونیز یکی از جاذبه های گردشگری این شهر زیبا به حساب می‌آید.

 این میدان مجموعه اي از چشم اندازها و مناظر زيبا را در كنار ساختمانهاي قديمي در خود جای داده که با وجود کبوترهای همیشه در پرواز این میدان ، حسی تکرار ناپذیر را برای گردشگران فراهم خواهد آورد.

 میدان سنت مارکو، <a href=http://www.mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2431> <a href=http://www.mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2431>ونیز</a> </a>  ایتالیا،مسافرنامه

 در قرن نهم میلادی، میدان سنت مارکو به عنوان جزئی از یک قصر بزرگ در مقابل یک کلیسای کوچک در ونیز ساخته شد که در سال ۱۱۷۴، این میدان را توسعه دادند تا محلی برای گردهمائی‌های مردم شهر ونیز شود و در سال ۱۲۶۷ تمامی قسمتهای میدان را سنگفرش کردند تا برای همیشه به عنوان یک میدان و بازار در شهر ونیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

 فضای میدان سنت مارکو از دو مستطیل ال شکل تشکیل شده که هیچکدام از اضلاع آن با هم موازی نیستند و در محل اتصال این دو مستطیل شما میتوانید برج ناقوس کمپنیله (Campanile) را مشاهده فرمائید. برج ناقوس که شهرت جهانی دارد با ارتفاع: ۳۲۳ فوت در قرن ۹، ساخته و در ۱۹۱۲، بازسازی گردیده است.

 مستطیل کوچکتر یا پیاتزتا Piazzetta در مقابل تالاب ونیز (Venetian Lagoon) قرار دارد و دو ستون مصری با مجسمه‌های شیر و تمساح به نشانه تجلیل از دو فرد ونیز ی: سنت مارک و سنت تئودور ساخته شده که این دو ستون مدتها بعنوان دروازه ونیز بوده‌اند و منظره تالاب را نیز همانند قابی زیبا در برگرفته‌اند.

میدان سنت مارکو، <a href=http://www.mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2431> <a href=http://www.mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2431>ونیز</a> </a>  ایتالیا،مسافرنامه

 گفته میشود این دو ستون شاهد برافراشتن بادبان کشتی مارکو پلو در هفتصد سال پیش بوده اند.

 در اطراف این میدان کافه‌ها و رستوران‌های زیادی وجود دارند که كافه «فلوريان» با بيش از ۳۰۰ سال قدمت، خاطرات حضور چهره هاي نامدار جهان انديشه همچون «گوته»، «لرد بايرن»، «ژان ژاك روسو» و «مارسل پروست» را در سينه خود دارد.

 پس بطور خلاصه میتوان گفت که میدان سنت مارکو، سه جاذبه گردشگری اساسی را در خود جای داده است: کاخ دوج، برج ناقوس و کلیسا سنت مارکو که در پستهای بعدی مسافرنامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

  

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت    سفرنامه    و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشیدجدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter