تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 فروردین 1398
25 مارس 2019
19 رﺟﺐ 1440

بازار روباز ورنیساج | ایروان

بازار روباز ورنیساج | ایروان

بازار روباز ورنیساج(Vernissage open market)، یک بازار محلی است که معمولا آخر هفته‌ها (شنبه ها و یکشنبه ها) و در نزدیکی میدان جمهوری، کنار ایستگاه متروی این میدان تشکیل می‌شود.

در این بازار انواع جواهرات، نقره‌جات، نقاشی‌ها، صنایع‌دستی، انواع اشیاء عتیقه، کتاب‌ها و ... به فروش می‌رسند از همین رو ورنیساج بسیار موردعلاقه‌ی توریست‌ها و مسافران است. هم قیمت کالا‌هایی که در این بازار به فروش می‌رسند مناسب است، هم انتخاب‌های خوبی برای خرید سوغاتی به مسافران می‌دهد.

مسافرنامه

این بازار که حدود 350 متر طول دارد از ایستگاه متروی میدان جمهوری شروع می‌شود و کنار مجسمه‌ی وارتان مامیکونیان پایان می‌یابد.

قدم زدن در این بازار روباز و تماشای صنایع‌دستی ارمنستان ، خرید محصولات تولیدی ارمنستان و صنایع‌دستی این کشور، خرید سوغاتی و ... از مهمترین دلایلی است که می توان برای بازدید از بازار ورنیساج برشمرد.

در ادامه‌ی خیابان آرام به سمت غرب و همچنین در طول خیابان ابوویان که در فاصله‌ی کمی نسبت به این بازار واقع شده است، رستوران‌ها و کافه‌های بسیاری وجود دارد که پس از گردش در بازار می توانید برای رفع خستگی و گرسنگی از آنها استفاده کنید.

هتل ماریوت نیز دقیقا در ضلع جنوب غربی میدان جمهوری است. هتل رویال تولیپ نیز در خیابان ابوویان و در نزدیکی این بازار قرار دارد و اگر در سفر به ارمنستان در یکی از این هتل ها اقامت داشته باشید گردش در بازار برایتان بسیار راحتتر خواهد شد.

مسافرنامه

تاریخچه

برپایی بازار ورنیساج به سال 1980 برمی‌گردد که هنرمندان ارمنی، این نقطه را برای به نمایش گذاشتن آثار خود انتخاب کردند. همین موضوع باعث رونق گرفتن این محوطه و اضافه شدن تولیدکنندگان صنایع‌دستی ارمنستان به این جمع شد. هنرمندان ارمنی، چندی بعد این مکان را که دیگر تبدیل به یک بازار شده بود، ترک کردند و به پارک سارای رفتند اما فروشندگان اشیای زینتی و صنایع‌دستی این مکان را به عنوان یک بازار دائمی برای آخر هفته‌ها انتخاب کردند.

در این بازار انواع صنایع‌دستی و اشیای عتیقه مثل سماور روسی، کریستال‌های قدیمی، گردنبندهای نقره و قهوه‌جوش‌های قدیمی  و... به فروش می‌رسد.

مسافرنامه

این بازار یکی از بازارهای ارزان‌فروشی و روباز معروف در ایروان است. البته بازار ورنیساژ یکی از بازارهای معروف دنیا نیز می باشد. آدرس: ایروان ، میدان جمهوری، ایستگاه متروی میدان جمهوری، بین خیابان‌های آرام و بوزند

ساعت کاری:۱۸-۷

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter