تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440

کاخ دوج ونیز | Doge's Palace

 کاخ دوج ونیز | Doge's Palace 

زمانیکه به میدان سنت مارکو وارد می‌شوید اولین بنایی که مشاهده خواهید کرد کاخ دوکال یا کاخ دوج است. این مکان محل اقامت دوک یا دوج‌ها و مشاوران سیاسی ونیز بوده است.

 بازدید از کاخ دوکال شامل بازدید از سالن‌های کاخ‌های مزین و باشکوه (Great Hall) که محل گردهم آمدن نمایندگان شورا بوده است، میشود.

کاخ دوج، <a href=http://www.mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2431>ونیز</a>  ایتالیا،مسافرنامه

 دیوارهای این ساختمان با نقاشی‌های زیبایی مزین شده است که مهمترین آنها تصاویر نقاشی شده از 76 دوک، نقاشی تینتورتوو (Tintoretto) با عنوان بهشت (Paradiso) که بزرگترین نقاشی رنگ روغن قدیمی در جهان است می‌باشد.

همچنین امکان بازدید از دادگاه‌های قضایی قدیمی را که زمانی در این محل واقع بودند را برای گردشگران فراهم آمده است. قابل ذکر است که ورود به پل مشهور افسوس (Bridge of Sighs) تنها از طریق کاخ دوج امکان پذیر است. این پل که نامش ریشه در تاریخ آن دارد با شکل منحنی و نقش و نگارهای آن روی سنگ به سبک "باروک (Baroque)"، طبقه اول زندان را به قصر متصل می کند. زندانی ها برای دادگاه و یا صدور حکم از روی این پل عبور داده می شدند و آخرین نگاهشان به ونیز از پنجره مشبک روی پل بوده است و بعد از آن یا به زندان بازگردانده می شدند یا برای اجرای حکم می رفتند.

پل افسوس کاخ دوج، <a href=http://www.mosafernameh.com/DetailNews?sid=N_2431>ونیز</a>  ایتالیا،مسافرنامه

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

در ادامه مسافرنامه از شما می‌خواهد تا با ثبت تجربیات سفرتان به صورت  سفرنامه  و یا ثبت نظر در مورد مطالب٫دیگر گردشگران را یاری رسانید و در ایجاد فرهنگ اشتراک گذاری تجربیات سفر سهیم باشید

 جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter