تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

04 فروردین 1398
24 مارس 2019
18 رﺟﺐ 1440

تخریب بلندترین پل معلق خاورمیانه

 

تخریب بلندترین پل معلق خاورمیانه 

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری پلدختر گفت: بلندترین پل معلق خاورمیانه در پلدختر توسط افراد ناشناس تخریب و به پایین انداخته شد. ۰۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶ استانها لرستان نظرات لرستان| بلندترین پل معلق خاورمیانه در پلدختر تخریب شد علی محمد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر اظهار داشت: شب گذشته افراد ناشناس از ضلع غربی ماژین استان ایلام پل دره خزینه را تخریب کرده و به پایین انداختند.

وی با اشاره به اینکه معاون فرماندار پلدختر کارشناسان میراث فرهنگی و نیروی انتظامی در محل پل حضور دارند افزود: میراث فرهنگی متولی این پل نیست البته بنده به اتفاق مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان روز گذشته ساعت چهار بعد از ظهر از پل دره خزینه بازدید داشتیم و پل سالم بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم پل دره خزینه بلندترین پل معلق خاورمیانه، یکی از مکان‌های گردشگری و جذاب شهرستان پلدختر بود که هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می‌خواند.

بزرگ‌ترین پل معلق خاورمیانه در 155 کیلومتری خرم‌آباد و در روستای دره خزینه شهرستان پلدختر قرار داشت که طول آن 112 متر و ارتفاع آن 85 متر بود. این پل معلق بر روی رودخانه سیمره واقع‌ شده بود، ارتفاع آن به اندازه یک ساختمان 29 طبقه بود و بلندی پل آن را به یکی از جذاب‌ترین و پراسترس‌ترین جاذبه‌هایی گردشگری لرستان تبدیل کرده بود.

جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter