تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

01 خرداد 1398
22 مه 2019
18 رﻣﻀﺎن 1440

معرفی محصولات اسپارکو ایتالیا

معرفی محصولات اسپارکو ایتالیا

 • نمایندگی اسپارکو

  همه چیز درباره ی برند اسپارکو SPARCO و محصولاتش

برند مشهور ایتالیایی اسپارکو Sparco با هدف ارتقای ایمنی در مسابقات موتور سواری و اتومبیلرانی توسط دو جوان راننده ی مسابقات تورینو و در سال 1977 افتتاح شد. برند اسپارکو ارایه دهنده و توزیع کننده ی تجهیزات مربوط به مسابقات اتومبیلرانی در راستای افزایش ایمنی و کاهش خطرات احتمالی ناشی از آن می باشد.  اسپارکو را می توان تحولی عظیم در سیستم ایمنی مسابقات اتومبیلرانی دانست.

نخستین فعالیت شرکت اسپارکو در همان سال 1977 و تولید یک لباس ضد حریق برای رانندگان مسابقات رالی، به تقاضای فدراسیون جهانی اتومبیلرانی بود. این لباس تولید شده توسط اسپارکو قادر بود تا مدت 11 دقیقه راننده و خودش را در برابر آتش حفظ کند. و این تنها پله ای بود برای موفقیت های بیشتر این شرکت و تولید هر ساله ی لباس های ضد حریق با کیفیت تر.

تولید بعدی اسپارکو صندلی های مخصوص برای ماشین های مسابقه ای بود. و سپس تولیدات را به تجهیزات دیگر ماشین های مسابقه ای گسترش داد و شهرت اش بیش از پیش شد.

 

 • نمایندگی اسپارکو

  نمایندگی اسپارکو

  تجهیزات و محصولات برند اسپارکو

 • لباس های ضد حریق اتومبیلرانی

 • صندلی های حرفه ای ماشین های اتومبیلرانی

 • کفش های مسابقه ای و ورزشی

 • دستکش های ضربه گیر

 • کلاه های ضربه گیر مسابقه ای

 • تجهیزات تیونینگ خودرو ( فرمات، سر دنده، رینگ،… )

اما میان تمام محصولات برند اسپارکو، صندلی هایش پس از مدت کوتاه به محصول تخصصی این برند تبدیل شد. و به عنوان یکی از مشهور ترین و معتبر ترین برند های تجهیز ماشین های مسابقه ای در دنیا شناخته شد.

 

 • لباس کارتینگ اسپارکو GROOVE KS-3

  لباس کارتینگ اسپارکو GROOVE KS-3

  سایر فعالیت های شرکت اسپارکو

 • حوزه ی اسپانسرینگ: در تاریخچه ی برند اسپارکو یکی دیگر از اتفاقات درخشان اسپانسرینگ مسابقات جهانی رالی فرمول یک در سال 1983 بوده. و این شروع فعالیتش در راستای اسپانسرینگ بود. و 5 سال پس از اولین دوره ی اسپانسرینگش، و کسب موفقیت در آن مسابقات دومین دوره ی آن نیز برگزار شد.

 • حوزه ی تیونینگ: تحول دیگر در سابقه ی شرکت اسپارکو ورود به حوزه ی تیونینگ خودرو ها بود. در حول سال 1990 با توجه به علاقه ی آن روزهای مردم به تیونینگ کردن و اسپورت کردن خودرو ها به طور رسمی وارد عرصه ی تیونینگ شد. و این شروع فعالیت شرکت اسپارکو با افتتاح خط تولید جدیدی برایتیونینگ و ساخت لوازم و تجهیزات اسپرت اتومبیل ها بود.

 • حوزه ی سوپر اسپرت: 9 سال پس از ورود فعالیت های برند اسپارکو به عرصه ی تیونینگ، در سال 1999 فعالیتش را در زمینه ی سوپر اسپرت اتومبیل ها آغاز نمود. و این شروع تجارت شرکت اسپارکو با شرکت های مطرح خودرو سازی بزرگ جهان شد. پس از مدتی کمپانی سیمبی استمپال Silbi Stampal توسط شرکت اسپارکو خریداری شد و اسپارکو تبدیل به یکی از قطب های تولیدی فیبر های کرینی شد. استفاده از این فیبر ها برای تولید صندلی های ایمن و پیشرفته ی مخصوص خودرو به کار می روند. چیزی نگذشت که قرار داد اسپارکو با شرکت های به نام و بزرگ دیگری هم صورت گرفت. شرکت هایی مانندمازراتی، لامبورگینی، بنتلی، فراری و بوگاتی.

 • تولید لباس های اتومبیلرانی هوکوتکس Hocotex : در سال 2013 لباس های ضد حریق با کیفیت شرکت اسپارکو با نام هوکوتکس ویژه ی رانندگان مسابقات اتومبیلرانی رالی تولید و عرضه شد. فناوری هوکوتکس توسط شرکت اسپارکو ابداع شد و در ساخت لباس های چند لایه ی فرده ی مخصوص اتومبیلرانان به کار رفت. این لباس های خاص توانایی عبور جریان هوا را در لایه های درونی لباس را ایجاد میکند. و دمای بدن و تعریق را کنترل می کند. و می توان گفت در حال حاضر تنها شرکتی که از فناوری هوکوتکس در ساخت لباس هایش استفاده می کند، همین شرکت ایتالیایی اسپارکو می باشد.

نمایندگی اسپارکو 

تیم تحریریه  مسافرنامه-کپی با ذکرمنبع بلامانع


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter