تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : اخبار / سفر به سبک سافاری

سفر به سبک سافاری

سفر به سبک سافاری

  • هر آنچه لازم است از سافاری Safari بدانید!

تعریف افراد از سفر بسیار متفاوت است. و بدیهی ست که هرکسی بسته به علاقه مندی ها، خلق و خو و روحیه و لذتش از سفر، نوع خاصی از آن را ترجیح می دهد و برمیگزیند در بین علاقه مندان به سفر، آن دسته ای که به ماجراجویی و رویارویی با شگفتی های طبیعت علاقه مند اند، سافاری را انتخاب می کنند. این رویای خیلی از انسان ها در جای جای دنیاست که بتوانند به دل طبیعت قدم بگذارند و دنیای ناشناخته ی آن را کشف کنند. در سفر به این سبک با مناظری از طبیعت رو به رو خواهید شد، که تاکنون نظیرش را به صورت زنده و در طبیعت حتی ندیده اید. شما در سافاری چیزی را از نزدیک میبینید که شاید مشابه اش را در مستند های جذاب از طبیعت و دنیای وحش دیده بودید. و این تجربه ای خاص و کاملا متفاوت از تمامی سفرهایتان خواهد بود.

سافاری

  • سافاری Safari و مروری بر پیشینه ی آن!

اگر بخواهیم در مورد خود واژه ی سافاری اشاره ای کلی داشته باشیم، باید پیش از آن بگوییم که ریشه ی این کلمه به نوعی به آفریقا و زبان “سواحیلیSwahili بر میگردد. در واقع به “سیاحت اکتشافی در آفریقا” Safari  می گویند. البته که امروزه سافاری هم همانند بسیاری از فعالیت های دیگر، نسبت به شکل ابتدایی خودش تغییر شکل داده است. مثلا در گذشته در آفریقا شکار نیز نوعی از سافاری محسوب میشد، اما پس از گذشت سال ها، حالا سافاری شامل سفرهای زمینی کوتاه مدت به دل طبیعت است، که در آن می توان آنچه در حیات وحش به صورت بکر و دست نخورده مانده است را به همراه تمام شگفتی ها و جذابیت هایش از نزدیک دید. خصوصا حیواناتی که دیدنشان در حالت عادی تقریبا غیر ممکن است.

البته سافاری در کنار جنبه های تفریحی و گردشگری اش، از جنبه های ارزشمند و قابل تحسینی نظیر حمایت از حیات وحش و طبیعت نیز برخوردار است. که امروزه خوشبختانه عده ی زیادی صرفا به همین منظور از علاقه مندان سافاری هستند، و حتی حمایت های مالی فراوانی در راستای کمک به تداوم و بقای حیات وحش گویی می کنند. در واقع سافاری به نوعی فرهنگ سازی خاصی در جهت هم زیستی مسالمت آمیز کوتاه مدتی از انسانها در کنار حیوانات است. طوری که دیگر خبری از شکار و به دام انداختن و آسیب رساندن به گونه های حیوانی در میان نیست.

شما در طی سفر به این سبک، با مردم بومی مناط مختلف، فرهنگ و آداب و رسوم خاص شان، و چیزهای نا آشنای بسیاری آشنا خواهید شد. و این تبادل فرهنگی نیز در جایگاه خودش یکی دیگر از وجه های با ارزش سافاری است.

در کنار تمام اینها، قطعا گردشگری شما و تفریح تان از این سفر ها، برای مردم بومی و محلی نیز فوایدی خواهد داشت. ورود توریست از گوشه های مختلف دنیا به این مناطق موجب گردش قابل توجهی در چرخه ی اقتصادی آن منطقه خواهد داشت و طبیعتا اتفاقات مالی قابل توجهی را نیز برای فروشندگان محلی شان در پی خواهد داشت.

تحریریه  مسافرنامه-کپی با ذکر منبع بلامانع


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter