تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

30 ژوئن 1398
20 2019
17 ﺷﻮال 1440
شما اینجا هستید : اخبار / معرفی ورزش مهیج پارکور

معرفی ورزش مهیج پارکور

  • همه چیز درباره ی ورزش مهیج پارکور Parkour

نام پارکور Parkour را حتما در لیست عجیب ترین و هیجان انگیز ترین ورزش های جهان دیده اید. پارکور بازها که همان ورزشکاران پارکور هستند، را احتمالا در برخی پارک ها یا در تلویزیون دیده باشید. آنها آزادانه روی هر سطحی با انعطاف پذیری بالا رکت می کنند. معنی لغوی پارکور را اگر بررسی کنید شاید تا حد زیادی برایتان این ورزش مهیج و پر فعالیت را توجیه کند. پارکور در لغت به معنی یک فعالیت ورزشی همراه با جا به جایی های سریع و سبک است و حرکات آن شامل انواع پرش ها دویدن ها و بالا رفتن از سطوح است. حرکات ورزشی در پارکور بیشتر جنبه ی نمایشی دارند.

  • تاریخچه ی پارکور Parkour

پایه گذاری و ابداع پارکور توسط یک سرباز فرانسوی به نام ریموند بل Raymond Belle صورت گرفت. او در صدد به وجود آوردن یک روش جدید برای تعقیب و گریز ها بود و مسلما برای اینکار آمادگی جسمی لازم در کنار تکنیک های خاص حرف اول را می زد. در نهایت این روش توسط پسر این سرباز فرانسوی به صورت مدون ارایه شد. پارکور با نام امروزی اش برای اولین بار در پاریس و با الهام از ورزش های نظیر آمادگی جسمانی و ژیمناستیک در راستای کمک به مردم در مواقع اضطراری و حساس به وجود آمد و کاربری آن هر روز بیشتر شد و پا به عرصه های مختلفی گذاشت. برای مثال به جز جنبه های ورزشی و نمایشی، Parkour امروزه در اداره پلیس و برای کاربری های این چنینی نیز کاربرد فراوان و بسزایی دارد.

پارکور را علاوه در جنبه های ورزشی و می توان به عنوان یک هنر هم در نظر گرفت. هنر پرورش و تسلط و کنترل روی بدن و افزایش توانمندی و باور در خود. پارکور علاوه بر توانمندی ها جسمی به مهارت ها و توانمندی های ذهنی نظیر تمرکز، دقت و کنترل هیجانات به خصوص غلبه بر ترس دارد. و می توان گفت اصلی ترین و ابتدایی تمرین برای شروع Parkour غلبه بر ترس است.

برای اجرای حرکات ورزشی و نمایشی Parkour استادیوم ها یا فضاهای خاصی در نظر نمی گیرند معمولا. و می توانید Parkour باز ها را در محیط هایی مانند پارک ها و زمین های بازی یا ساختمان های نیمه کاره ی رها شده در حال انجام ورزش ببینید.

برای ورزش Parkour  تجهیرات خاصی وجود ندارد. برای مثال آنها معمولا از لباس های خاصی استفاده نمی کنند. و لباس های Parkour بازها معمولا لباس های عادی یا لباس های ورزشی ساده است. تجهیزات ایمنی هم در آنها دیده نمی شود. اما تنها موردی که شاید کمی در پارکور اهمیت داشته باشد استفاده از کفش مناسب برای انجام آن است. زیرا به نظر می رسد بیشترین مسیولیت در حرکات Parkour بر عهده ی پا است. حفظ تعادل و سفت کردم پاها در جای مناسب یکی از مهم ترین عوامل در درست انجام دادن این ورزش است. کفش های Parkour بهتر است سبک و راحت بوده و ترجیحا کمی گردن داشته باشند تا از ساق پاها محافظت کنند. و دارای چسبندگی مناسبی باشند تا Parkour باز بتواند در جای درست با محکم کردم پاهایش تعادلش را حفظ کرده و حرکات صحیحش را ادامه دهد. وسایل جانبی نظیر مچ بند یا دستکش های نازک ورزشی نیز ممکن است برای Parkour کارآمد باشد.

تیم تحریریه  مسافرنامه-کپی با ذکرمنبع بلامانع


جدیدترین پست ها در این دسته بندی

0 کامنت

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter