تور باکو

تور باکو

نشریه گردشگری

05 خرداد 1398
26 مه 2019
22 رﻣﻀﺎن 1440

منات | واحد پول جمهوری آذربایجان

واحد پول آذربایجان منات و هر صد گپیک یک منات میشود. در کشور آذربایجان گپیک به صورت سکه ضرب و منات به صورت اسکناس چاپ میگردد.

در حال حاضر اسکناس های یک، پنج، ده، بیست، پنجاه و صد منات ی در دسترس عموم قرار میگیرند. کد منات AZN و نماد آن Azeri manat symbol.svg میباشد.

در سالهای اخیر ارزش منات نسبت به دلار افت چشمگیری داشته است که این امر خود باعث رونق هر چه بیشتر گردشگری در این کشور شده است. چرا که قدرت خرید گردشگران نسبت به قبل بالاتر رفته است.

روی اسکناس های منات نقشه کشور آذربایجان نقش بسته است که تشخیص آنها را بسیار ساده تر کرده است. اسکناس یک منات ی خاکستری، پنج منات ی نارنجی، ده منات ی آبی، بیست منات ی سبز، پنجاه منات ی زرد و صد منات ی بنفش رنگ میباشد. همچنین سکه های یک، سه، پنج، ده، بیست، پنجاه منات ی نیز موجود میباشد. در حال حاضر در کشور آذربایجان بانکها وظیفه تبدیل ارزها را نیز به عهده دارند که گردشگران با مراجعه به هر بانک میتوانند از این خدمات استقاده نمایند.

   مسافرنامه پیشنهاد میکند قبل از تبدیل ارز خود حتما تابلو نرخ ارزها را بررسی و سپس اقدام نمایید چرا که در بعضی بانکها نرخ تبدیل متفاوت میباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کپی و نشر آثار نشریه گردشگری مسافرنامه با ذکر منبع بلامانع است.

   مسافرنامه
جدیدترین پست ها در این دسته بندی

1 کامنت

  • دی30
    1395
    مهدی: ششوتا روستاولی,
    یک کتاب از ایشون تو ایران ترجمه و چاپ شده

دیدگاه خود را برای ما ارسال کنید

free html hit counter